3 приклади, як водії вбивають “механіку” (і 1 міф)

14 плюсів механіки і стільки ж мінусів автомата

У середовищі автомобілістів існує думка, що є особливо неприємні для мкп звички водія, які напевно приведуть до виходу їх ладу цього агрегату. Ось вони:

  1. тримати руку на важелі.
  2. не до кінця вичавлювати зчеплення.
  3. тримати ліву ногу на педалі зчеплення постійно.
  4. взимку не прогрівати машину.

Чи всі ці прийоми настільки згубні для мкп, що здатні привести в непридатність дорогий вузол? запитаємо у фахівця.

олексій ревін

— абсолютно вірно названо більшість шкідливих звичок, які зношують, а то і ламають механічну коробку передач. Тримаючи руку на важелі коробки передач, ми навантажуємо вилки включення, що призводить до їх швидкого зносу. Чи не вичавлене до кінця зчеплення змушує синхронізатори коробки працювати з набагато більшим навантаженням, що скорочує їх ресурс в рази. Звичка постійно тримати ногу на педалі зчеплення перевантажує вижимний підшипник і пелюстки веденого диска зчеплення (кошика).

А ось прогріти взимку механічну коробку передач практично неможливо. Втрати на тертя в такій коробці дуже невеликі, а тому вона прогрівається тільки теплом від двигуна. Якщо передачі включаються на холодну дуже важко, є сенс перевірити, чи правильної в’язкості масло заправлено в агрегат.

І ще дві додаткові рекомендації. Не варто знижувати швидкість автомобіля, наприклад, при проїзді нерівностей, частковим вижимом педалі зчеплення . Пробуксовка дисків зчеплення зношує механізм. А ще багато, дотримуючись рекомендацій виробника, ніколи не змінюють масло в коробці передач, і це неправильно! масло з роками вбирає в себе продукти зносу, а також пил і вологу, що проникли через сапун. Тому потрібно міняти масло в мкп.

рідина в механічній коробці рекомендується в середньому замінювати кожні 120 000 км, а в автоматичній — кожні 90 000 км.

***

Механічні кп сучасних автомобілів стали “ходити” набагато довше, ніж на машинах минулого століття. Коробки часто переживають і сам автомобіль, але це за умови правильної експлуатації агрегату.