Загальна будова трансмісії

На перший погляд стає зрозуміло, що керувати автомобілем з автоматичною коробкою передач набагато простіше, ніж звичайною механікою. При управлінні автоматичної коробки передач не потрібно застосовувати зайві фізичні дії. Майже всі режими руху контролюються за допомогою автоматичної коробки передач, забезпечуючи оптимальну роботу в залежності від дорожньої ситуації.

Необхідно звернути увагу на те, що для початку руху автомобіля з автоматичною коробкою передач буде потрібно здійснити прогрів двигуна до температури від 50 до 60 градусів Цельсія. Зниження обертів колінчастого вала двигуна на тахометрі говорить про поступове прогріванні двигуна. Під час включення муфти першій швидкості не відчувається великий поштовх (при натисканні на гальма і перемикання важеля з паркера Д). Далі як звичайно прибираєте ногу з педалі гальма і плавно додаєте газу, рушаєте з місця. Позначка «Д» вказує повністю автоматичне перемикання підвищених і знижених передач.

При натисканні педалі газу, ми створюється тиск, що діє від клапана на плунжер. Плунжер закриває робочий тиск до муфті такій швидкості. Наступна швидкість включається у разі відпускання педалі газу або зростання оборотів двигуна.

Ми можемо регулювати швидке включення швидкості без зростання оборотів двигуна. А четверта швидкість (овердрайв) включається і вимикається за допомогою спеціально виведеної кнопки. Прискорююча передача на карбюраторних двигунах працює тільки на прогрітому двигуні, на дизельних двигунах незалежно. «Овердрайв» має дві позиції вкл. «On» і викл. «Off». У звичайних умовах їзди слід застосовувати позицію «Овердрайва» On. При позиції «Off» передбачається робота, так званої, трьохшвидкісний автоматичної трансмісії. Під час подолання складних ділянок дороги, таких як спуски і підйоми важіль перемикання передач переводиться у положення «L». Різке прискорення проводиться за рахунок автоматичного перемикання муфт, що забезпечується натисканням педалі газу в підлогу. Прагніть менше використовувати перемикання передач, так як є можливість включення задньої передачі в місце «Д», що призведе до поломки автоматичної коробки передач.

При керуванні автомобіля з автоматичною коробкою передач в зимовий час поставте важіль в позицію 2, що забезпечить стабільну впевнену їзду без пробуксовок і заметів. При включеній 2 позиції автомат має можливість перемикання з 1 на другу швидкість.

Під час повної зупинки автомобіля натисніть педаль гальма і переведіть важіль коробки передач в положення P, потім поставте на стоянкове гальмо.

Автоматичний привід має ще одну перевагу, яка дуже допомагає водієві при їзді на довгі дистанції. Під час руху автомат дозволяє дотримуватися встановленої певної швидкості без натискання педалі газу. Для виконання даної функції досить розігнати автомобіль до необхідної швидкості і натиснути кнопку на блоці управління з маркуванням SET. Якщо потрібно підвищити задану швидкість, скористайтеся кнопкою або ACCEL доведіть до потрібної швидкості педаллю газу.

 

2