Шини та диски – “для будь-якої погоди і дороги”

nokian hakkapeliitta 10pnokian nordman 8michelin x-ice snowtoyo observe gsi-6nitto sn3 winterpirelli cinturato winter 2

До майбутнього сезону холодів шинні компанії підійшли в повній готовності, представивши на російському ринку різноманітні моделі, здатні впоратися практично з будь-якими зимовими сюрпризами. Розповімо про найцікавіші

З кожним роком зима стає примхливішою: промерзле, але сухе покриття раз у раз змінюється густою сніговою кашею, а струмки на дорозі перетворюються в крижану кірку. Відповідно зростають і вимоги до зимових шин – від них чекають універсальних властивостей, щоб гума могла працювати в різних погодних умовах, зберігаючи високу ходимість і безпеку.

Це знайшло відображення навіть у зовнішньому вигляді коліс. Ми бачимо, як блоки протектора стають монолітніше і щільніше, а шипи знаходять складну конфігурацію. Одночасно фрикційні і шиповані шини за своїми властивостями наближаються один до одного: перші все краще поводяться на льоду, другі ж стають дружелюбніше до асфальтового покриття і тихіше.

Мабуть, найочікуваніша новинка поточного сезону-шипована шина nokian hakkapeliitta десятого покоління. Фактично компанія випустила три зовні дуже схожі покришки: легкову 10p (це спеціальна “десятка «для ринків росії, білорусії і казахстану), модифікацію 10 suv і» тиху” версію для електромобілів і гібридів 10 ev . Остання відрізняється головним чином наявністю внутрішнього звуко і вібропоглинаючого шару silent drive. Як і у “9-й” моделі тут застосовується подвійна ошиповка, де в центральній зоні твердосплавні наконечники ефективніше працюють на розгін і гальмування, а в плечовий – на бічне зчеплення. Тепер шипів більше на 16%, змінилася їх посадка, нижні фланці спираються на амортизуючу прокладку і більш товстий базовий шар протектора. Центральна частина протектора стала ширше і отримала стрілоподібні спрямовані обриси. Для версії suv характерні боковини з додаванням араміду і більш міцний каркас.

Ще одна нова фінська шина nokian nordman 8 , так само як і версія 8 suv, являє собою доопрацьований варіант дуже успішної в недавньому минулому шипованої шини hakkapeliitta 8. Бренд nordman технологічно адаптує колись топові моделі і пропонує покупцям «майже преміум» за ціною моделей з «другої лінійки». В даному випадку водії отримують фірмовий спрямований малюнок протектора з широкою “скандинавської ялинкою” в центрі. Довгасті блоки з зубчастими “підсилювачами гальмування” ефективно працюють в глибокому снігу, їм допомагають різноспрямовані ламелі з самоблокуючими елементами, які підвищують загальну жорсткість протектора. Шипи з багатогранним сердечником спираються на амортизуючу подушку, а зносостійка гумова суміш зберігає чіпкість на сильному морозі. В результаті ми бачимо привабливий варіант по співвідношенню якості і ціни для більшості російських регіонів.

Нешипована шина michelin x-ice snow дебютувала в минулому році. Перш за все французи хотіли збільшити ходимість гуми як мінімум на сезон більше, ніж у ряду конкурентів, одночасно зробивши її чіпкою і безпечною протягом усього терміну експлуатації. Основний внесок в це внесла інноваційна гумова суміш flex-ice 2.0, де з’явилися принципово нові активні елементи – повітряні пори, які утворюють додаткові мініатюрні зчіпні кромки, чіпляються за лід або сніг, при цьому вбирають і видаляють слизький мікрослой води. Також тут використовується максимально глибока на всю товщину протектора ламелизация, де для більшої щільності ламелі зробили схожими на пологу синусоїду. Частина ламелей має змінну товщину, що дозволяє в русі швидко видавлювати воду, немов з спринцівки, а також «защипувати» снігове покриття для кращого зчеплення.

Японська компанія toyo як і раніше робить особливу ставку на нешиповану шину observe gsi-6 з симетричним спрямованим дизайном протектора, яка у нас на випробуваннях заслужила високу оцінку. У цій моделі є вже знайомі технології застосування абразивних елементів з шкаралупи волоського горіха і вбирає вологу порошку з бамбукового вугілля, але розробники додали і нові полімери, що поліпшують еластичність і зчеплення. Малюнок протектора відрізняється безліччю канавок і ламелей найрізноманітнішої форми: від так званого маятника до кругових спіралеподібних крайок. При цьому істотно зросла щільність протектора завдяки здвоєним блокам і підсилюючим елементам в канавках, а також нової конструкції хвилеподібних 3d-ламелей. Шина показує хорошу розгінну і гальмівну динаміку, чіткі відгуки на рулювання, підвищене бічне зчеплення.

Нешипована шина nitto sn3 winter демонструє зразок класичної японської школи дизайну протектора. Симетричний малюнок із суцільним центральним ребром, розділеним зигзагоподібної канавкою, відрізняється великими роздільними блоками з зазубреними гранями. Це забезпечує хороше зчеплення в глибокому снігу, чому сприяють і численні різноспрямовані ламелі. Високі характеристики на льоду забезпечують технології, відомі нам по родинному бренду toyo – – це подрібнена шкаралупа волоського горіха і абсорбуючий воду порошок з бамбукового вугілля. Щоб збільшити щільність протектора і тим самим поліпшити керованість і гальмування, його блоки посилені розпірками в каналах. Самі канали виконані досить широкими, а в плечовій зоні вони ще розширюються назовні, прискорюючи відведення води. В цілому вийшла хороша універсальна модель при помірній вартості.

Італійський преміум-бренд pirelli до зимового сезону приготував новинку-турингову нешиповану шину cinturato winter 2 , призначену для регіонів з м’якою зимою і доглянутими дорогами. Симетричний спрямований малюнок протектора виділяється дуже широкою центральною зоною з щільно посадженими стрілоподібними блоками. Плечова зона підкреслено округлена, а нова гумова суміш успішно протистоїть зносу. Всі ці фактори вказують, що основними козирями шини стали відмінна керованість і розгінно-гальмівні характеристики на промерзлому або мокрому, але все ж чистому асфальті. Втім, при заморозках і невеликому снігопаді ця гума не підведе. Цікаво, що її прямі ламелі в міру зносу перетворюються в зигзагоподібні, щоб утримувати зчеплення на належному рівні. Особливу увагу інженери приділили захисту від аквапланування, створивши просунуту систему каналів і канавок.