3 важливі зміни для автомобілістів з 1 вересня

1. Оскарження штрафів гибдд в електронному вигляді

З 1 вересня російські водії зможуть оскаржити штрафи гибдд в електронному вигляді через держпослуги або на сайті суду за місцем вчинення правопорушення. Зараз автомобілісти можуть опротестувати штраф двома способами: прийшовши у відділення гибдд, відправивши рекомендований лист в інспекцію або через сайт у формі електронного листа. Причому у державтоінспекції немає зобов’язання розглядати такі звернення, і їх іноді ігнорують. Завдяки зміні в кодексі про адміністративні правопорушення додасться ще один варіант – через портал держпослуг.

Зареєстрований на порталі держпослуг автомобіліст повинен буде в скарзі викласти обставини і аргументувати, чому вважає постанову неправильним. Можна буде також докласти докази-документи, фотографії, відеозаписи.

Через сайт суду можна буде звернутися, тільки якщо у суду є технічна можливість прийняти таку заяву.

Кількість камер на дорогах постійно зростає, а значить, збільшується ризик помилки. Тому дане нововведення довелося вчасно.

З 1 вересня замість знака додаткової інформації вводиться дорожній знак 6.22 «фотовідеофіксація» (раніше у нього був статус інформаційної таблички). На новому знаку схематичне зображення камери виконано білим кольором на синьому тлі (раніше-чорним на білому), а знак тепер квадратний замість прямокутного.

Поза населеним пунктом дорожній знак буде розміщений на відстані 150-300 метрів до зони контролю. У населеному пункті він використовується зі знаками «початок населеного пункту» і табличками «відстань до об’єкта». Про кожну камеру на дорозі цей знак попереджати не буде, так як діє на всій території населеного пункту.

Тобто тепер орієнтуватися на таблички водій не зможе — попереджень про місця їх розміщення не буде.

3. Гаражна амністія

Це нововведення торкнеться більш ніж 3,5 млн наших громадян. Закон дозволить їм протягом п’яти років, до 1 вересня 2026 року, безкоштовно отримати у власність державні та муніципальні земельні ділянки, на яких стоять їх гаражі, зведені в якості об’єктів капітального будівництва до 30 грудня 2004 року. Безкоштовно оформити у власність таку землю (держмита не буде) зможуть не тільки власники об’єктів, а й їх спадкоємці.

” велика кількість гаражів побудовано давно, деякі-ще за радянських часів. Ними користуються громадяни, але юридично вони ніяк не оформлені. З цієї причини не можуть бути продані або передані у спадок. Ми цю правову прогалину усунули. Це справедливе рішення. Тепер громадяни зможуть безкоштовно оформити у власність земельні ділянки, на яких давно знаходяться їх гаражі», — пояснив спікер держдуми в’ячеслав володін.

Якщо ділянка не стоїть на кадастровому обліку, доведеться його поставити, за гроші зробивши план самої ділянки і гаража. Муніципалітет приймає рішення про безкоштовне надання землі.