Účinnost paliva. Moc. Točivý moment. Tato čísla jsou jednoduchá. Vidíte je na nálepce okna a na technickém listu a je to jasné. Doba zrychlení z 0 na 60 mph? Známý. Objem kabiny? Víte, co kubické stopy znamenají. Když kupujete sedan nebo nákladní auto, tato čísla vám přesně řeknou, co za své peníze dostanete.
Většina kupujících aut rozumí základům.
Ale jsou čísla, která lidi mate. Ty, které způsobují zmatek mezi novými kupujícími. Jejich ignorování může mít vážné následky. Vezměte si například hodnocení hrubé hmotnosti spojky (GCWR). Pokud plánujete táhnout přívěs, musíte toto číslo znát. Tuto hranici musíte respektovat.
Co přesně je GCWR?
GCWR je specifický hmotnostní limit stanovený výrobcem. Představuje maximální kombinovanou hmotnost plně naloženého tažného vozidla a naloženého přívěsu k němu připojeného. Kombinovaná hmotnost obou by neměla překročit tento limit.
To je podobné jako u hodnocení hrubé hmotnosti vozidla (GVWR), ale je zde zásadní rozdíl. GVWR se vztahuje na jedno vozidlo. GCWR platí pro dvě spojená vozidla. K tažnému vozidlu a přívěsu.
Ford Motor Company vysvětluje, jak toto číslo počítají. Přidáte:
– Deklarovaná hmotnost vozidla v provozním stavu
– Přípustná nosnost
– Hmotnost řidiče a cestujících
– Hmotnost přívěsu
Toto není skutečné měření vaší aktuální zátěže. Tohle je strop. Tvrdý limit stanovený inženýry.
Proč na tomto čísle záleží?
Bezpečnost. To je hlavní důvod, proč výrobci instalují GCWR.
Přetížení tažného vozidla je nebezpečné. Přetížení přívěsu je nebezpečné. Přetížení obou? Tohle je recept na katastrofu.
Těžká břemena se špatně ovládají. Ale není to jen o manipulaci. Několik komponent je ohroženo.
Brzdové systémy se mohou přehřát. Mohou selhat. Pokud vám selžou brzdy, nebudete schopni bezpečně zpomalit ani zastavit.
Pneumatiky nemusí být schopny zvládnout dodatečné zatížení. Píchlá pneumatika při vysoké rychlosti je noční můra.
Motor a převodovka tažného vozidla se mohou vlivem zatížení přehřát. Následuje mechanické selhání.
Součásti zavěšení se mohou ohnout nebo zlomit. Když ztratíte kontrolu nad odpružením, ztratíte kontrolu nad vozidlem.
Existuje mnoho způsobů, jak se věci mohou pokazit, pokud ignorujete omezení hmotnosti. Nikdy byste neměli překročit GCWR vašeho vozidla.
Kde najít GCWR
Pokud plánujete tažení, buďte opatrní. Než připojíte přívěs, zjistěte GCWR svého vozidla.
Kde hledat?
Tyto informace lze obvykle nalézt na nálepce uvnitř rámu dveří automobilu. Podívejte se do oblasti, kde se zamykají dveře řidiče. Toto je B-sloupek pro většinu sedanů a SUV.
Další možností je internet. Většina výrobců tyto informace zveřejňuje online. Podívejte se do uživatelské příručky nebo na stránky podpory výrobce.
Data GCWR pro Acura
V závislosti na značce a roku výroby můžete zjistit celkovou hmotnost závěsu pro vaše vozidlo. Níže uvedená tabulka ukazuje údaje pro modely Acura od roku 2006 do roku 2009.
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 8121 |
| 2006 | RL | 5162 |
| 2006 | RSX | 4384 |
| 2006 | TL | 4730 |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 10053 |
| 2007 | RL | 5164 |
| 2007 | RDX | 6394 |
| 2007 | TL | 4773 |
| 2007 | TSX | 4407 |
| 2008 | MDX | 10053 |
| 2008 | RL | 5164 |
| 2008 | RSX | 6394 |
| 2008 | TL | 4773 |
| 2008 | TSX | 4407 |
| 2009 | MDX | 10053 |
| 2009 | RL | 5233 |
| 2009 | RSX | 5574 |
| 2009 | TSX | 4550 |
Další specifikace Acura:
– GVWR Acura
-GAWR Acura
– Kapacita užitečného zatížení Acura
– Pohotovostní hmotnost Acura
– Kapacita užitečného zatížení Acura
– Tažná kapacita Acura
Data GCWR pro Audi
Zde jsou údaje pro modely Audi od roku 2006 do roku 2009.
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | – |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | – |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | 10665 |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | – |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | 10665 |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Q7 | 10665 |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Další specifikace Audi:
-GVWR
Limity pro tažení BMW
Čísla GCWR (Gross Combined Weight Rating) od BMW z let 2006 až 2009 vyprávějí příběh těžkých SUV a překvapivě nízkých limitů pro sedany. Při pohledu na 2006 X5 je hodnocena na 10 802 GBP. To je vážná nosnost. X3 je na spodní hranici za 7 673 GBP. A co sedany? Prakticky se s nimi nepočítá. Modely 325, 330, 525, 530, 550, 650, 750 a 760 mají pomlčky. Tažná kapacita neuvedena. Nejsou k tomu určeny. M3, M5 a M6 také zobrazují pomlčky. Sportovní verze často ztrácejí užitkové tažné schopnosti.
2007 přináší Alpina B7. GCWR stále není uvedena. X5 se mírně zvýší na 11 132 liber. X3 zůstává na 7 662 £. Modely Z4 zůstávají bez dat.
V roce 2008 se linka změnila. Objevují se kupé 128 a 135. Stále žádné údaje o odtahu. Řada 5 dostává modely 528 a 535. X6 se poprvé objevuje s GCWR 11 044 liber. X5 zůstává na 11 132 £. X3 zůstává na 7 662 £.
Pro rok 2009 750 upouští V12 ve prospěch lehčího motoru, ale GCWR není specifikováno. M6 se vrací. X5 mírně klesne na 11 066 liber. X6 zůstává na 11 044 £. Pokud hledáte BMW GCWR podle modelu, SUV jsou jedinou konzistentní odpovědí. Sedany a kupé jsou určeny výhradně k řízení, nikoli k tažení.
“Pokud je ve specifikaci pomlčka, nepokoušejte se s ní tahat. Zničíte převodovku.”
Buick těžké váhy
Buick se v této době zaměřuje na rodinné cruisery a jedno konkrétní SUV. Sedany LaCrosse a Lucerne jsou omezeny na 4 645 a 4 914 liber. To není limit pro odtah. To stačí sotva na malý vodní skútr a helmu. Rainier, SUV střední velikosti, má 10 500 liber. Rendezvous – 7 746 liber. Terraza, minivan, vydá 8 500 liber.
2007 opakuje výkon sedanů. Rainier a Rendezvous zůstávají stejné.
2008 představuje Enclave. Buick zvyšuje ante zde. GCWR Enklávy vyskočí na 9 500 liber. LaCrosse a Lucerne zůstávají beze změny.
Pro rok 2009 se Enkláva drží na 9 500 librách. Sedany se nemění. Buick nestavěl sportovní auta, která by byla připravena k tažení. Vytvořili pohodlné dopravní možnosti pro jezerní domy a táborníky. Pokud chcete specifikace GCWR Buick, podívejte se na SUV. Sedany jsou určeny pro dojíždění, ne pro kempování.
Kapacita Cadillacu
Cadillac hraje velkou ligu. CTS začíná na nízkých 4 659 £. CTS-V to nakopne až na 5 000 liber. DTS stojí 5 159 GBP. SRX začíná na 5 314 GBP a v roce 2007 se zvýší na 6 314 GBP. Modely STS se pohybují od 5 000 do 5 500 liber.
Pak je tu Escalade. Tady jsou čísla reálná. 2006 Escalade produkuje 12 902 liber. ESV zvyšuje toto číslo na 14 000 liber. EXT s kapacitou nákladu pickupu dosahuje vrcholu 13 464 liber. XLR a XLR-V nemají specifikovanou kapacitu. Luxusní kabriolety nejsou určeny k tažení.
Pro rok 2007 probíhá standardizace řady Escalade. Všechny tři karoserie – běžné, ESV a EXT – dosahují až 14 000 liber. SRX se výrazně zvyšuje na 6 314 liber. STS-V roste na 5 544 liber.
2008 a 2009 udržují strop Escalade na 14 000 librách. CTS-V se drží na 5 000 librách v roce 2006, poté vyskočí na 5 011 liber v letech 2008 a 2009. STS-V se drží na 5 544 librách. 2009 Escalade Hybrid klesá na 6 314 liber. To je pokles. Hybridy mají často nižší limity tažení kvůli omezením baterie a chlazení. Pro Cadillac GCWR tažné je králem Escalade ESV. Táhne malý domeček.
Nákladní vozy Chevrolet
Chevrolet je zde lídrem z hlediska objemu. Údaje za rok 2006 jsou neuspořádané. Avalanche 1500 vydá 12 863 lb. Verze 2500? 16 878 GBP. Silverado 1500 začíná na 10 839 librách. Oba 2500 HD a 3500 HD dosahují 16 000 liber. Suburban 2500 produkuje 13 822 liber. Tahoe a Suburban 1500 mají pomlčky. Neuvedeno.
2007 vyčistí asi 1500 řádků. Silverado 1500 Classic klesá na 10 798 liber. 2500 HD zůstává na 16 000 £. Suburban 2500 jde až na 14 000 liber. Tahoe se ukazuje na 10 000 librách. Avalanche 1500 dosahuje vrcholu 13 000 liber.
2008 je konzistentní. Silverado 1500 drží 10 000 liber. 2500 HD a 3500 HD zůstávají na 16 000 GBP. Suburban 2500 vyskočí na 16 000 liber. Tahoe Hybrid se objevuje na 12 000 lb.
2009 přináší Traverse do mixu na 9500 liber. Objevují se expresní dodávky. 1500 produkuje 12 000 liber. 2500 klesne na 11 788 GBP. 3500 dosahuje 12 000 liber. Silverado 2500 HD a 3500 HD zůstávají na 16 000 librách. Suburban 2500 drží 16 000 liber. Tahoe Hybrid zůstává na 12 000 librách.
Pokud potřebujete GCWR Chevrolet pro těžké tažení, jsou vaší základnou nákladní vozidla 2500 HD a 3500 HD. 16 000 liber je minimum pro seriózní práci. Tahoe Hybrid je kompromisem, nabízí 12 000 liber, ale má lepší spotřebu paliva. Traverse je crossover, ne náklaďák. Jeho maximum je 9 500 liber. Nepleťte si je.
Statistika odtahu Chrysler
Chrysler je v této době vázán na platformu Dodge. Sedan 300 začíná na 4 862 £. Hemi-powered 300C stoupá na 6 216 liber. Minivan Pacifica má v roce 2006 nízkou hmotnost 4 297 liber, v roce 2007 pak vyskočí na 7 105 liber. PT Cruiser se velmi liší. 8 132 GBP v roce 2006. Pak klesne na 4 297 GBP v roce 2007. Pak znovu na 7 105 GBP v roce 2008. Pak znovu na 4 297 GBP v roce 2009. Občas.
SUV Aspen se objevuje v roce 2007. Dosahuje 11 000 liber. V roce 2008 vyskočí na 13 966 liber. V roce 2009 opět klesne na 11 000 GBP. Aspen Hybrid z roku 2009 se drží na 11 700 librách. Town & Country MPV začíná na 6 600 GBP a roste
Čísla GCWR nelžou. Přesně ukazují, jakou celkovou hmotnost vaše auto zvládne, než se začne kazit. Nebo oheň. Hovoříme o celkovém hodnocení kombinované hmotnosti (celková přípustná hmotnost jako součást silničního vlaku). Tato částka zahrnuje hmotnost vozidla, přívěsu, cestujících a potravin. Pokud tento limit překročíte, riskujete nejen ztrátu záruky. Riskujete, že se stanete účastníky velmi nákladné nehody.
Níže uvedené údaje platí pro modely 2006-2009. Bez dalších řečí. Pouze libry.
GCWR pro Ford
Během tohoto období Ford vyráběl vozy pro různé segmenty. V nákladních vozech řady E a Super Duty byli těžcí pracanti. Pak tu byla rodinná SUV. A pak byly modely, které by neměly táhnout vůbec nic.
Modely Ford 2006
Crown Victoria má postavu 5 592 liber. Těžko to nazvat mistrem v tahu. Ale E-350 Super Duty? Tento stroj unese 13 000 liber v kombinovaném vozidle.
- Crown Victoria: 5 592
- E 150: 11 318
- E 250: 10 912
- E 350 Super Duty: 13 000
- Útěk: 4 830
- Escape Hybrid: 4 777
- Průzkumník: 7 700
- F 150: 11 665
- F 250: 15 000
- F 350: 15 000
- Pět set: 4 799
- Ohnisko: 3 771
- Freestar: 7 945
- Volný styl: 6 109
- Fusion: –
- GT: –
- Mustang: –
- Strážce: 9 360
- Býk: –
Modely Ford 2007
F-250 a F-350 zvyšují toto číslo na 17 000 liber. To je významný skok. Expedice EL také dostává mírné navýšení oproti standardní Expedici.
- Crown Victoria: 5 751
- E 150: 11 500
- E 250: 11 000
- E 350 Super Duty: 13 000
- Hrana: 6 248
- Útěk: 4 830
- Escape Hybrid: 4 777
- Expedice: 14 928
- Expedice EL: 15 078
- Průzkumník: 8 500
- Explorer Sport Trac: 10 000
- F 150: 11 700
- F 250: 17 000
- F 350: 17 000
- Pět set: 4 793
- Ohnisko: 3 771
- Freestar: 7000
- Volný styl: 6 109
- Fusion: –
- Mustang: 4 611
- Strážce: 5 820
Modely Ford 2008
Tady přichází F-450. 27 000 liber. Toto je určeno především pro komerční použití. Všimněte si, že F-250 klesá zpět na 15 000 liber, zatímco F-350 zůstává na 17 000 librách. Nekonzistentní? Možná. Zkontrolujte si uživatelskou příručku.
- E 150: 11 500
- E 250: 11 500
- E 350 Super Duty: 13 000
- Hrana: 6 248
- Útěk: 4 940
- Escape Hybrid: 4 788
- Expedice: 14 928
- Expedice EL: 15 078
- Průzkumník: 8 500
- Explorer Sport Trac: 8 500
- F 150: 11 765
- F 250: 15 000
- F 350: 17 000
- F 450: 27 000
- Zaměření: –
- Fusion: –
- Mustang: 4 611
- Strážce: 6000
- Býk: 4 793
- Býk X: 6 183
Modely Ford 2009
F-150 zaznamenal obrovský skok na 14 950 liber. Pravděpodobně kvůli modernizaci rámu nebo zavěšení. F-450 výrazně klesá na 16 983 liber, což naznačuje rozdíly v konfiguraci nebo změnu účelu.
- E 150: 11 500
- E 250: 11 500
- E 350 Super Duty: 13 000
- Hrana: 6 248
- Útěk: 4 940
- Escape Hybrid: 4 788
- Expedice: 15 000
- Průzkumník: 8 110
- Explorer Sport Trac: 8 233
- F 150: 14 950
- F 450: 16 983
- Flex: 6900
- Zaměření: –
- Fusion: –
- Mustang: 4 611
- Strážce: 6000
- Býk: 4 793
- Býk X: 6 183
GCWR pro GMC
GMC a Chevrolet sdílejí společné platformy. Tato čísla se blíží ekvivalentu Chevroletu, což dává smysl. Modely Sierra 3500 vykazují meziroční změny více, než by se dalo očekávat.
Modely GMC 2006
- Kaňon: 5 179
- Vyslanec: 10 000
- Envoy XL: 10 000
- Savana 1500: 9500
- Savana 2500: 12 000
- Savana 3500: 12 000
- Sierra 1500: 8 361
- Sierra 2500: 15 792
- Sierra 3500: 15 792
- Yukon: 11 000
- Yukon XL: 13 000
Modely GMC 2007
Sierra 3500 klesá na 15 342 liber. Poté se postava znovu zvedne. Kaňon se trochu zvětšuje
Kia GCWR
V prvních letech byla účast Kia v diskusi o těžkých nákladech minimální. Optima se od roku 2006 do roku 2008 držela stabilně na 5 292 librách. Co se týče maličkostí, jako jsou série Rio a Spectra? Nejsou k dispozici žádné údaje. Nehledejte je.
Sedona vyskočila na 8 015 liber v roce 2007, pak do roku 2008 vypadla ze specifikace. To je divné. Snížené hodnocení tažení? Nebo to prostě přestali vydávat? Sorento je zde skutečným dříčem. V letech 2007 a 2008 dosahuje 9 299 £. To je téměř 10 tisíc. Dobrý ukazatel pro kompaktní SUV té doby.
Sportage zůstává beze změny. 4880 GBP v letech 2006 a 2007. Nic se nezměnilo. Borrego přichází v roce 2009 se statnými 9 398 librami. Je to velký maskovaný náklaďák.
Land Rover GCWR
Land Rover nedělá malé věci. Řada Range Rover je bestie. Modely pro rok 2006 začínají na £13,165 za LR3. Samotný Range Rover? 13324 liber. Sport? 13 318 GBP.
Pro rok 2007 se LR3 zvyšuje na 13 276 lbs. Range Rover Sport dosahuje maxima 13 334 liber. Dbejte na konzistenci. Tato čísla se příliš nemění.
LR2 se objevuje v roce 2008 bez hodnocení. V roce 2009 pak klesne na skromných 7 905 liber. Jedná se o malé SUV. Samozřejmě.
Větší modely stále rostou. LR3 dosáhl v roce 2009 13 662 lbs. Samotný Range Rover? 13564 liber. Sport zůstává stabilní na £13,334. Jsou to těžká nákladní auta. Nekupujete je proto, abyste ušetřili palivo.
Lexus GCWR
Lexus se drží středu. Linky ES a GS? Prázdné buňky. Nejsou k dispozici žádné údaje o tažení. Zaměřte se na SUV a těžké sedany.
LS 430 2006 táhne 6 140 liber. To je na sedan hodně. LX 470? 12 240 GBP. Tohle je Land Cruiser s lepší kůží.
RX 330 z roku 2006 ukazuje 7 510 liber. Hybridní RX 400h? 8015 GBP. Trochu více točivého momentu, trochu více výkonu.
2008 přináší LX 570. 14 645 GBP. Je to těžké. Tohle je tank. RX 350 klesne na 6020 liber. RX 400h Hybrid klesne na 6 340 liber. Proč pokles? Jiná platforma? Nebo jen konzervativní hodnocení?
IS-F se objevuje v roce 2009. Bez odtahu. Jedná se o vůz se silným motorem. S takovými auty se neodtáhneš.
Lincoln GCWR
Lincoln hraje jinak. Městské auto je přežitek. 6460 liber v roce 2006. 6502 liber v roce 2008 a 2009. Toto je autobus na kolech.
Navigátor je hvězda. 11 900 liber v roce 2006. V roce 2007 vyskočí na 15 000 liber. Zůstává tam do roku 2009. To je 15 tisíc. S takovou silou můžete odtáhnout dům.
Mark LT? 14 500 liber 2006 až 2008. Je to pick-up maskovaný jako SUV. Silně táhne.
MKX přichází na 6 370 lbs v roce 2007, poté se zvýší na 7 350 lb v letech 2008 a 2009. MKS? 5277 GBP. Je menší. Menší výkon.
Mazda GCZR
Čísla Mazdy jsou… utilitární. Nákladní vozy řady B. Mění se málo.
B2300 se pohybuje od 4744 lbs do 4800 lb. B4000? 6973 liber v roce 2006. Pak 7 000 liber v letech 2007 a 2008. Tím to končí.
CX-9 je největší. 6826 liber v roce 2007. Klesá na 6 484 liber v roce 2009. Snížili hodnocení odtahu? Nebo je to překlep? Tyto hodnoty obvykle zůstávají statické, pokud není vyměněn motor. V6 zůstává stejný. Možná právě aktualizovali tabulku.
2008 Tribute Hybrid ukazuje 4 747 lb. Benzín hold? 4893 liber. Hybrid s tažením nepomáhá. Logický.
Mercedes-Benz GCWR
Mercedes je přesný. A vysoký.
třída ML v roce 2006? 6773 lbs pro ML350. 6893 lbs za ML500. Malá čísla na německé luxusní SUV.
Ale pak přijde třída GL. 2007 GL320? 12 946 GBP. GL450? 12 399 GBP. G500? 12 695 GBP. Jedná se o SUV plné velikosti.
ML63 AMG? 12 443 liber v letech 2007 a 2008. Je rychlý, ale také těžký.
GL550 dosahuje v letech 2008 a 2009 13 084 liber. To je vážná síla. Třída R v roce 2009? 8590 GBP. Jedná se o minivan s jiným logem.
ML350 zůstává stabilní na 12 055 librách od roku 2007 do roku 2009. Klíčem je zde konzistence.
Mercury GCWR
Merkur je mrtvá váha. Doslova. Ale on se drží.
Horolezec? 8111 liber v roce 2006. V roce 2007 se zvýší na 8217 liber. Zůstane tam do roku 2009. Toto je Ford Explorer s jinou mřížkou chladiče.
Grand Marquis roste. 5688 liber v roce 2006. 6000 liber v roce 2008. 6600 liber v roce 2009. Vylepšili elektrárnu. Nebo hodnocení. V každém případě táhne víc.
Mariner Hybrid? £4937 v letech 2006 a 2007. Klesá na £4809 v letech 2008 a 2009. Nehybridní Mariner? 4935 liber a poté 4991 liber. Hybrid snižuje vaši tažnou kapacitu. Toto je pravidlo.
MINI GCWR
MINI netáhne. Aspoň už to netáhne.
Pevná střecha Cooper? Nic. Konvertibilní? Nic. Člen klubu? Nic. John Cooper pracuje? Pořád nic.
Tato auta jsou malá. Jsou lehké. Jsou legrační. Nejsou na nošení něčeho těžšího než na víkendové praní. Pokud potřebujete odtáhnout, hledejte jinde.
Mitsubishi GCWR
Mitsubishi je nekonzistentní.
Snaha v roce 2006? 7519 GBP. Klesá na 6 108 GBP v roce 2007. V roce 2008 se vrací na ** 7 552**. Proč? Opravili jste problém se zavěšením? Nebo jen změnili hodnocení? Je to matoucí.
Outlander? 4891 liber v roce 2006. V roce 2007 se zvýší na 5682 liber. V roce 2008 klesne na 5045 liber. Váhá.
Nájezdník? Dodge Raider. 8600 liber v roce 2006. **85
Nissan GCWR
Těžké váhy Nissan ovládaly hodnocení tažení v polovině roku 2000. Pokud jste v roce 2006 potřebovali táhnout něco podstatného, Armada a Titan byly vaší jedinou skutečnou možností. Armada měla hodnotu 11 818 liber, zatímco Titan dosáhl 11 465 liber. Hranice se drží na přibližně 10 676 librách. Na jednodušší úkoly? Maxima a Altima sotva překonaly hranici 4 700 lb. Do roku 2007 Nissan zvýšil Armadu na 12 800 lb a Titan na 11 600 lb. Hranice je až 11 133 liber.
Pro modelový rok 2008 zaznamenala Armada obrovský skok. Vyskočila na 15 100 GBP. To je výrazný nárůst. Hranice mírně klesla na 10 676 GBP. Xterra zhubla a klesla z 9 658 liber v roce 2007 na 9 300 liber v roce 2008. Proč? Pravděpodobně kvůli technickým úpravám nebo novým normám hmotnosti. Rogue dorazil na scénu se skromným GCWR 4 430 liber.
Rok 2009 přinesl drobné úpravy. Armada zůstala na £15,100. Titan zůstal na £11,688. Frontier je zpět na 11 133 lbs. Cena Murano je 7 505 GBP. Většina sedanů a crossoverů zůstala beze změn. GT-R? Kapacita odtahu zatím není upřesněna. Tato čísla nejsou jen statistikou. Hovoří o tom, proč vznikla konstrukce podvozku.
“Skok Armady v roce 2008 na 15 100 liber změnil hru pro kupce SUV v plné velikosti.”
Pontiac GCWR
Pontiac byl v posledních dnech. Údaje odrážejí redukci nabídky značky. V roce 2006 vedla Grand Prix s 4 634 librami. Montana SV6 byl nejtěžší traktor s 8 500 lbs. G6 a GTO byly další s 4 530 lbs a 4 578 lb. Vibe byl lehký 4 351 liber.
V roce 2007 přišla G5 s 4 141 lbs. Torrent mírně vzrostl na 7 407 GBP. Grand Prix ztratila pár liber a ustálila se na £4,627. GTO je pryč. Solstice měl stále nulovou tažnou kapacitu.
V roce 2008 vstoupila do hry G8. Měl hodnotu 6 035 liber. To je na sedan s pohonem zadních kol solidní údaj. G6 má hmotnost 4 455 liber. Torrent zůstal na £7,310. Vibe klesl na 4 350 GBP.
V roce 2009 G5 klesl na 3 902 GBP. G6 zůstal na £4,455. G8 zůstala na £6,035. Vibe mírně vzrostl na 4 506 liber. Pontiac tuto éru nepřežil. Čísla ukazují, že společnost se snaží ze sportovních platforem vymáčknout užitek. Nefungovalo to. G8 byl poslední pokus. 6 035 liber byla jeho maximální hodnota.
Porsche GCWR
Porsche se nestaralo o odtah. Nebo to alespoň tvrdili. 911, Boxster a Cayman mají pomlčku. Chybí indikátor GCWR. Nedají se odtáhnout. Tečka.
Cayenne byl výjimkou. V roce 2006 měla hodnotu 12 628 liber. V roce 2008 si udržela stejnou hodnotu 12 628 GBP. V roce 2009 ji Porsche mírně zvýšilo na 12 650 GBP. Zvýšení o 22 liber. To je vše.
Proč takový konzervatismus? Porsche upřednostňuje ovladatelnost. Odtah zhoršuje těžiště. Cayenne je sportovní vůz v masce. Trailer tuto identitu kompromituje. Čísla to potvrzují. Sotva překonaly hranici 13 000 £, zatímco ostatní značky dosahovaly 15 000+. To není chyba. Toto je funkce. Kupujete si Porsche, abyste v něm jezdili. A ne k přepravě zboží.
Saab GCWR
Saab stavěl auta pro lidi, kteří oceňují točivý moment a bezpečnost. 9-3 a 9-5 byly sedany. 9-7X byl přeznačený Chevrolet Trailblazer EXT.
V roce 2006 bylo 9-3 5 430 liber. 9-5 byl těžší při 7 120 lbs. 9-7X vedl skupinu na 10 500 liber. 9-2X byl lehký při 5 220 lbs.
V roce 2007 se 9-3 stala lehčí. 5 380 GBP. 9-5 zůstal nezměněn na 7 120 librách. 9-7X si také udržel své hodnocení 10 500 liber.
Rok 2008 přinesl stejný příběh. 5 380 GBP pro 9.–3. 7 120 GBP pro 9.–5. 10 500 GBP za 9-7X.
Ale 2009? 9-3 vyskočil na 5 680 liber. Proč toto zvýšení? Případně zesílené úchyty podvozku. Nebo jen úprava. 9-5 a 9-7X zůstaly nezměněny. 7 120 GBP a 10 500 GBP.
Saab zkrachoval v roce 2011. Tato čísla představují konec jedné éry. 9-7X bylo jediné vozidlo, které mohlo skutečně táhnout loď. Sedany? Mohli by táhnout malý přívěs. Sotva.
Saturn GCWR
Saturn se snažil být praktický. Minivan Relay byl dříč. V roce 2006 měla hodnotu 8 500 liber. VUE byl kompaktní crossover. Měl hodnotu 4 857 liber. Ion byl malý, vážil 3 946 liber.
Rok 2007 přinesl Auru. Měl hodnotu 4 678 liber. Výhled se ukázal na 9 500 GBP. To je na crossover obrovské číslo. Relé je sníženo na 7 918 GBP. VUE Hybrid byl 4,857 lbs. Nebe? Nulová tažná kapacita.
Rok 2008 byl chaotickým rokem. Outlook prudce klesl na 6 872 GBP. Proč? Problémy s rozložením hmotnosti? VUE zvýšen na 5 475 GBP. VUE Hybrid byl 5,439 lbs. Aura zůstala na £4,678. Astra a Sky stále postrádaly tažnou kapacitu.
V roce 2009 se Index opět snížil. 6 852 liber. VUE zůstala na £5,475. VUE Hybrid zůstal na £5,439. Saturn se hroutil. Čísla odrážejí snížení zdrojů. Pokles Outlooku je podezřelý. Během jednoho roku klesla z £9,500 na £6,872. Jedná se o snížení o 2 628 liber. Něco nebylo v pořádku s podvozkem nebo procesem hodnocení.
Scion GCWR
Scion byla značka Toyota pro mladé. Zaměřili se spíše na styl než na užitek. tC, xA, xB a xD mají pomlčky. Chybí indikátor GCWR.
2006: tC, xA, xB. Všechny čárky.
2007: tC. Pomlčka.
2008: tC, xB, xD. Všechny čárky.
2009: tC, xB, xD. Všechny čárky.
Scion nepodporoval tažení. Tečka. Nemohl jsi odtáhnout loď. Nemohli jste táhnout přívěs. Plošiny byly příliš lehké. Podvozek k tomu nebyl dimenzován. Pokud jste potřebovali odtáhnout, koupili jste si RAV4. Ne Scion. Toto není omezení. Toto je rozhodnutí o designu. Vozy Scion jsou určeny pro dojíždění. A ne na přepravu zboží.
chytré GCWR
chytře vyráběná mikroauta. fortwo je malinká. Nemá tažnou kapacitu. Ne v roce 2008. Ne v žádném jiném roce.
Fortwo vážil přibližně 2 000 liber. Přidání přívěsu by to okamžitě destabilizovalo. Odpružení by zátěž nevydrželo. Brzdy by nedokázaly kombinaci zastavit. Chytré auto je fyzicky nemožné bezpečně odtáhnout. Pomlčka odráží realitu
Čísla nelžou. Jen čekají v tabulkách, dokud je nebudete potřebovat. Pro tažení je Hodnota hrubé kombinované hmotnosti pevným limitem. Při jeho překročení vám hrozí nejen pokuta. Riskujete selhání zavěšení.
Údaje GCWR pro Volkswagen
V polovině roku 2000 spoléhal Volkswagen spíše na hmotnost než na materiálové náklady. Přístup značky k tažení se velmi lišil v závislosti na platformě.
Modely 2006
Většina crossoverů a sedanů nezveřejnila pro tento rok konkrétní hodnocení celkové hmotnosti přívěsu. Výjimkou byl Touareg. Jeho postava byla pohodlných 12 952 liber. Co se týče sestavy Golf, Jetta a Beetle? Nejsou k dispozici žádné údaje.
Modely 2007
Touareg toto číslo mírně zvýšil. Nový limit GCWR byl 13 034 lbs. Zbytek nabídky – Eos, GTI, Passat, Rabbit – stále neměl žádné zveřejněné specifikace.
Modely 2008
Rok bez dat. Objevily se R32 a GLI, ale pro žádný model VW nebyla poskytnuta žádná data GCWR.
Modely 2009
Situace se změnila.
* Touareg 2 se vrátil na 12 952 lbs.
* Minivan Routan byl hodnocen 6 771 lbs.
Nový Tiguan přichází se skromným hodnocením 5 748 GBP *.
Pokud se snažíte táhnout malý přívěs s Jetta nebo Beetle z roku 2009, odpověď je nejasná. Data prostě nejsou.
Údaje GCWR pro Volvo
Čísla Volva vyprávějí jiný příběh. Menší auta. Dolní hranice. Vyšší přesnost.
Modely 2006
XC90 zde byl králem s 8 694 lbs. Středně velké modely S80 a XC70 byly v oblasti 7 100 liber.
* S60: 6,843 lbs
* V70: 6,746 lbs
* C70: 7 222 liber
S40/V50: 5 375 – 5 476 lb *
Modely 2007
C70 ztratil výkon. 5 942 GBP. Snížit z 7 222. XC90 také mírně klesá na 8 570.
Modely 2008
U některých modelů se vrátila stabilita.
XC90 si udržela hodnotu 8 570 liber .
* XC70 se zvyšuje na 7 549 GBP .
* C30 Hatchback měl 5 105 liber *.
Modely 2009
Drobné změny v celé řadě.
* XC90: 8,476 lbs (snížení 94 lb)
* XC70: 7 549 liber (stabilní)
* S80: 7,425 lbs
* C30: 5,351 lbs
Proč došlo v roce 2009 k poklesu XC90? Upgrady platformy často mění naladění odpružení. Nižší hodnocení chrání převodovku. Toto je konzervativní inženýrství. Bezpečné inženýrství.
Nedostatek dat
Všimli jste si chybějících let? Rok 2008 byl pro Volkswagen čistý štít. Brouk 2006 nebyl hodnocen. To není přehlédnutí. Tak tehdy DMV a výrobci hlásili data. Pokud hledáte konkrétní Volkswagen GCWR pro netažný model, nenajdete.
Proč je to důležité?
Většina lidí si plete GV





















