Efektywność paliwowa. Moc. Moment obrotowy. Te liczby są proste. Widać je na naklejce na szybie i w karcie specyfikacji i jest jasne. Czas przyspieszania od 0 do 60 mil na godzinę? Znajomy. Objętość kabiny? Wiesz, co oznaczają stopy sześcienne. Kiedy kupujesz sedana lub ciężarówkę, liczby te dokładnie informują Cię, co otrzymujesz za swoje pieniądze.
Większość nabywców samochodów rozumie podstawy.
Są jednak liczby, które zdumiewają ludzi. Takie, które powodują zamieszanie wśród nowych nabywców. Ignorowanie ich może mieć poważne konsekwencje. Weźmy na przykład dopuszczalną masę sprzęgła brutto (GCWR). Jeśli planujesz ciągnąć przyczepę, musisz znać ten numer. Musisz szanować ten limit.
Czym dokładnie jest GCWR?
GCWR to konkretny limit wagowy ustalony przez producenta. Reprezentuje maksymalną łączną masę w pełni obciążonego pojazdu ciągnącego i dołączonej do niego załadowanej przyczepy. Łączna waga obu nie powinna przekraczać tego limitu.
Jest to podobne do dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR), ale istnieje zasadnicza różnica. DMC dotyczy jednego pojazdu. GCWR ma zastosowanie do dwóch połączonych pojazdów. Do pojazdu ciągnącego i przyczepy.
Ford Motor Company wyjaśnia, w jaki sposób obliczają tę liczbę. Dodajesz:
– Deklarowana masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy
– Dopuszczalna ładowność
– Masa kierowcy i pasażerów
– Masa przyczepy
To nie jest rzeczywisty pomiar bieżącego obciążenia. To jest sufit. Twardy limit ustalony przez inżynierów.
Dlaczego ta liczba ma znaczenie?
Bezpieczeństwo. Jest to główny powód, dla którego producenci instalują GCWR.
Przeciążenie pojazdu holującego jest niebezpieczne. Przeciążanie przyczepy jest niebezpieczne. Przeciążanie obu? To jest przepis na katastrofę.
Ciężkie ładunki są słabo kontrolowane. Ale nie chodzi tylko o obsługę. Zagrożonych jest kilka elementów.
Układy hamulcowe mogą się przegrzać. Mogą się nie udać. Jeśli hamulce zawiodą, nie będziesz w stanie zwolnić ani bezpiecznie się zatrzymać.
Opony mogą nie wytrzymać dodatkowego obciążenia. Przebicie opony przy dużej prędkości to koszmarny scenariusz.
Silnik i skrzynia biegów pojazdu ciągnącego mogą się przegrzać ze względu na obciążenie. Następuje awaria mechaniczna.
Elementy zawieszenia mogą zostać wygięte lub złamane. Kiedy tracisz kontrolę nad zawieszeniem, tracisz kontrolę nad pojazdem.
Istnieje wiele sytuacji, w których coś może pójść nie tak, jeśli zignorujesz ograniczenia dotyczące wagi. Nigdy nie należy przekraczać GCWR pojazdu.
Gdzie znaleźć swój GCWR
Jeśli planujesz holowanie, zachowaj ostrożność. Zanim podłączysz przyczepę, sprawdź GCWR swojego pojazdu.
Gdzie szukać?
Informacje te można zwykle znaleźć na naklejce umieszczonej wewnątrz framugi drzwi samochodu. Spójrz w miejsce, gdzie zatrzaskują się drzwi kierowcy. Jest to słupek B w większości sedanów i SUV-ów.
Inną opcją jest Internet. Większość producentów publikuje te informacje w Internecie. Sprawdź instrukcję obsługi lub stronę pomocy producenta.
Dane GCWR dla Acury
W zależności od marki i roku produkcji możesz znaleźć dopuszczalną masę całkowitą zaczepu dla swojego pojazdu. Poniższa tabela przedstawia dane dla modeli Acura od 2006 do 2009 roku.
| Rok | Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 8121 |
| 2006 | RL | 5162 |
| 2006 | RSX | 4384 |
| 2006 | TL | 4730 |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 10053 |
| 2007 | RL | 5164 |
| 2007 | RDX | 6394 |
| 2007 | TL | 4773 |
| 2007 | TSX | 4407 |
| 2008 | MDX | 10053 |
| 2008 | RL | 5164 |
| 2008 | RSX | 6394 |
| 2008 | TL | 4773 |
| 2008 | TSX | 4407 |
| 2009 | MDX | 10053 |
| 2009 | RL | 5233 |
| 2009 | RSX | 5574 |
| 2009 | TSX | 4550 |
Dodatkowe dane techniczne Acury:
– GVWR Acura
-GAWR Acura
– Ładowność Acury
– Masa własna Acury
– Ładowność Acury
– Uciąg Acury
Dane GCWR dla Audi
Oto dane dla modeli Audi od 2006 do 2009 roku.
| Rok | Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | – |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | – |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Pytanie 7 | 10665 |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | – |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Pytanie 7 | 10665 |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Pytanie 7 | 10665 |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Dodatkowe specyfikacje Audi:
-GVWR
Limity holowania BMW
Dane BMW GCWR (łączna masa całkowita) za lata 2006–2009 opowiadają historię ciężkich SUV-ów i zaskakująco niskich limitów w przypadku sedanów. Patrząc na X5 z 2006 roku, jego wycena wynosi 10 802 funtów. To poważna nośność. X3 znajduje się w dolnej części i kosztuje 7673 funtów. A co z sedanami? Praktycznie nie są brane pod uwagę. Modele 325, 330, 525, 530, 550, 650, 750 i 760 mają kreski. Nie określono uciągu. Nie są do tego przeznaczone. M3, M5 i M6 również pokazują kreski. Wersje sportowe często tracą użytkowe możliwości holowania.
Rok 2007 przynosi Alpinę B7. GCWR nadal nie znajduje się na liście. X5 nieznacznie wzrasta do 11 132 funtów. X3 pozostaje w cenie 7662 funtów. Modele Z4 pozostają bez danych.
Do 2008 roku linia się zmieniała. Pojawiają się coupe 128 i 135. Nadal nie ma danych dotyczących holowania. Seria 5 obejmuje modele 528 i 535. X6 pojawia się po raz pierwszy z dopuszczalną masą całkowitą wynoszącą 11 044 funtów. X5 pozostaje w cenie 11 132 funtów. X3 pozostaje w cenie 7662 funtów.
W roku 2009 w modelu 750 rezygnuje się z silnika V12 na rzecz lżejszego silnika, ale GCWR nie jest określony. M6 powraca. X5 nieznacznie spada do 11 066 funtów. X6 pozostaje w cenie 11 044 funtów. Jeśli szukasz BMW GCWR według modelu, SUV-y są jedyną spójną odpowiedzią. Sedany i coupe są przeznaczone wyłącznie do jazdy, a nie do holowania.
„Jeśli w specyfikacji jest kreska, nie próbuj z nią holować. Zniszczysz skrzynię biegów.”
Buick wagi ciężkiej
Buick w tej erze skupia się na rodzinnych cruiserach i jednym konkretnym SUV-ie. Ważność sedanów LaCrosse i Lucerne wynosi odpowiednio 4645 i 4914 funtów. To nie jest limit holowania. To ledwo wystarcza na małą skuter wodny i kask. Rainier, średniej wielkości SUV, waży maksymalnie 10 500 funtów. Spotkanie – 7746 funtów. Terraza, minivan, waży 8500 funtów.
Rok 2007 powtarza wyniki sedanów. Rainier i Rendezvous pozostają takie same.
Rok 2008 wprowadza Enklawę. Tutaj podbijasz stawkę. GCWR Enklawy wzrasta do 9500 funtów. LaCrosse i Lucerna pozostają bez zmian.
W roku 2009 Enklawa posiada 9500 funtów. Sedany się nie zmieniają. Buick nie budował samochodów sportowych, które można było holować. Stworzyli wygodne możliwości transportu dla domów nad jeziorem i wczasowiczów. Jeśli chcesz specyfikacje Buicka GCWR, spójrz na SUV-y. Sedany są przeznaczone do dojazdów do pracy, a nie biwakowania.
Pojemność Cadillaca
Cadillac gra w dużej lidze. Cena CTS zaczyna się od 4659 funtów. CTS-V podbija go do 5000 funtów. DTS kosztuje 5159 funtów. Ceny modelu SRX zaczynają się od 5314 funtów i w roku 2007 wzrosną do 6314 funtów. Ceny modeli STS wahają się od 5000 do 5500 funtów.
Potem jest Escalada. Tutaj liczby stają się prawdziwe. Escalade z 2006 roku waży 12 902 funtów. ESV zwiększa tę liczbę do 14 000 funtów. Maksymalna ładowność modelu EXT z pickupem wynosi 13 464 funtów. XLR i XLR-V nie mają określonej pojemności. Luksusowe kabriolety nie są przeznaczone do holowania.
Na rok 2007 linia Escalade podlega standaryzacji. Wszystkie trzy wersje nadwozia – zwykłe, ESV i EXT – osiągają masę do 14 000 funtów. SRX znacznie wzrasta do 6314 funtów. STS-V wzrasta do 5544 funtów.
W latach 2008 i 2009 limit Escalade utrzymywał się na poziomie 14 000 funtów. CTS-V wytrzymał 5000 funtów w 2006 r., a następnie wzrósł do 5011 funtów w 2008 i 2009 r. STS-V wyniósł 5544 funtów. Escalade Hybrid 2009 waży 6314 funtów. To jest spadek. Hybrydy często mają niższe limity holowania ze względu na ograniczenia dotyczące akumulatora i chłodzenia. W przypadku holowania Cadillaca GCWR królem jest Escalade ESV. Ciągnie mały dom.
Ciężarówki Chevroleta
Chevrolet jest tutaj liderem pod względem wolumenu. Dane za 2006 rok są nieuporządkowane. Avalanche 1500 waży 12 863 funtów. Wersja 2500? 16 878 funtów. Silverado 1500 zaczyna się od 10839 funtów. Obydwa modele 2500 HD i 3500 HD osiągają wagę 16 000 funtów. Suburban 2500 wytwarza 5 822 funtów. Tahoe i Suburban 1500 mają myślniki. Nie określono.
W roku 2007 usunięto około 1500 linii. Silverado 1500 Classic spada do 10 798 funtów. Cena modelu 2500 HD wynosi 16 000 funtów. Suburban 2500 waży do 14 000 funtów. Tahoe kosztuje 10 000 funtów. Avalanche 1500 osiąga maksymalną masę 13 000 funtów.
Rok 2008 jest spójny. Silverado 1500 wytrzymuje 10 000 funtów. Ceny modeli 2500 HD i 3500 HD wynoszą 16 000 funtów. Suburban 2500 skacze do 16 000 funtów. Tahoe Hybrid waży 12 000 funtów.
Rok 2009 wprowadza Traverse za 9500 funtów. Pojawiają się ekspresowe samochody dostawcze. 1500 daje 12 000 funtów. Model 2500 spada do 11 788 funtów. 3500 osiąga 12 000 funtów. Silverado 2500 HD i 3500 HD pozostają na poziomie 16 000 funtów. Suburban 2500 waży 16 000 funtów. Tahoe Hybrid pozostaje na poziomie 12 000 funtów.
Jeśli potrzebujesz GCWR Chevrolet do holowania ciężkich ładunków, ciężarówki 2500 HD i 3500 HD są Twoją bazą. 16 000 funtów to minimum za poważną pracę. Tahoe Hybrid to kompromis, oferujący 12 000 funtów, ale zapewniający mniejsze zużycie paliwa. Traverse to crossover, a nie ciężarówka. Jego maksymalna waga to 9500 funtów. Nie myl ich.
Statystyki holowania Chryslera
Chrysler w tej epoce jest powiązany z platformą Dodge. Ceny sedana 300 zaczynają się od 4862 funtów. 300C napędzany Hemi wzrasta do 6216 funtów. Minivan Pacifica ważył 4297 funtów w 2006 r., a następnie wzrósł do 7105 funtów w 2007 r. PT Cruiser jest bardzo zróżnicowany. 8132 funtów w 2006 r., następnie spada do 4297 funtów w 2007 r., a następnie ponownie do 7105 funtów w 2008 r. i ponownie do 4297 funtów w 2009 r. Sporadycznie.
SUV Aspen pojawia się w 2007 roku. Osiąga 11 000 funtów. W 2008 roku wzrosła do 13 966 funtów. W 2009 roku spadnie ponownie do 11 000 funtów. Aspen Hybrid 2009 waży 11 700 funtów. Ceny MPV Town & Country zaczynają się od 6600 funtów i rosną
Liczby GCWR nie kłamią. Pokazują dokładnie, jaką masę całkowitą może udźwignąć Twój samochód, zanim zacznie się psuć. Albo ogień. Mówimy o łącznej masie brutto (całkowitej dopuszczalnej masie w ramach pociągu drogowego). Kwota ta obejmuje masę pojazdu, przyczepy, pasażerów i żywności. Jeśli przekroczysz ten limit, ryzykujesz nie tylko utratą gwarancji. Ryzykujesz bardzo kosztownym wypadkiem.
Poniższe dane dotyczą modeli z lat 2006-2009. Bez zbędnych ceregieli. Tylko funty.
GCWR dla Forda
W tym okresie Ford produkował samochody dla różnych segmentów. W ciężarówkach serii E i Super Duty znajdowały się woły pociągowe do ciężkich zadań. Potem były rodzinne SUV-y. Były też modele, które w ogóle nie powinny niczego holować.
Modele Forda z 2006 roku
Crown Victoria waży 5592 funtów. Trudno nazwać go mistrzem holowania. Ale E-350 Super Duty? Maszyna ta może udźwignąć 13 000 funtów w pojeździe kombinowanym.
- Korona Wiktorii: 5592
- E 150: 11318
- E 250: 10912
- E 350 Super Obowiązek: 13 000
- Ucieczka: 4830
- Ucieczka z hybrydy: 4777
- Odkrywca: 7700
- F 150: 11665
- F 250: 15 000
- F 350: 15 000
- Pięćset: 4799
- Skupienie: 3771
- Freestar: 7945
- Styl dowolny: 6109
- Fuzja: –
- GT: –
- Mustang: –
- Łowca: 9360
- Byk: –
Modele Forda z 2007 roku
F-250 i F-350 zwiększają tę liczbę do 17 000 funtów. To znaczący skok. Expedition EL również uzyskuje niewielki wzrost w stosunku do standardowej Expedition.
- Korona Wiktorii: 5751
- E 150: 11500
- E 250: 11 000
- E 350 Super Obowiązek: 13 000
- Krawędź: 6248
- Ucieczka: 4830
- Ucieczka z hybrydy: 4777
- Wyprawa: 14928
- Wyprawa EL: 15078
- Odkrywca: 8500
- Explorer Sport Trac: 10 000
- F 150: 11700
- F 250: 17 000
- F 350: 17 000
- Pięćset: 4793
- Skupienie: 3771
- Freestar: 7000
- Styl dowolny: 6109
- Fuzja: –
- Mustang: 4611
- Łowca: 5820
Modele Forda z 2008 roku
I tu z pomocą przychodzi F-450. 27 000 funtów. Jest to przeznaczone głównie do użytku komercyjnego. Należy pamiętać, że F-250 spada z powrotem do 15 000 funtów, podczas gdy F-350 pozostaje na poziomie 17 000 funtów. Niezgodny? Może. Sprawdź swoją instrukcję obsługi.
- E 150: 11500
- E 250: 11500
- E 350 Super Obowiązek: 13 000
- Krawędź: 6248
- Ucieczka: 4940
- Ucieczka z hybrydy: 4788
- Wyprawa: 14928
- Wyprawa EL: 15078
- Odkrywca: 8500
- Explorer Sport Trac: 8500
- F 150: 11765
- F 250: 15 000
- F 350: 17 000
- F 450: 27 000
- Skupienie: –
- Fuzja: –
- Mustang: 4611
- Łowca: 6000
- Byk: 4793
- Byk X: 6183
Modele Forda z 2009 roku
F-150 widzi ogromny skok do 14 950 funtów. Prawdopodobnie ze względu na ulepszenia ramy lub zawieszenia. F-450 znacznie spada do 16 983 funtów, co wskazuje na różnice w konfiguracji lub zmianę przeznaczenia.
- E 150: 11500
- E 250: 11500
- E 350 Super Obowiązek: 13 000
- Krawędź: 6248
- Ucieczka: 4940
- Ucieczka z hybrydy: 4788
- Wyprawa: 15 000
- Odkrywca: 8110
- Explorer Sport Trac: 8233
- F 150: 14950
- F 450: 16 983
- Flex: 6900
- Skupienie: –
- Fuzja: –
- Mustang: 4611
- Łowca: 6000
- Byk: 4793
- Byk X: 6183
GCWR dla GMC
GMC i Chevrolet mają wspólne platformy. Liczby te są zbliżone do odpowiednika Chevroleta, co ma sens. Modele Sierra 3500 wykazują większe zróżnicowanie z roku na rok, niż można by się spodziewać.
Modele GMC z 2006 roku
- Kanion: 5179
- Poseł: 10 000
- Wysłannik XL: 10 000
- Savana 1500: 9500
- Savana 2500: 12 000
- Savana 3500: 12 000
- Sierra 1500: 8361
- Sierra 2500: 15792
- Sierra 3500: 15792
- Jukon: 11 000
- Jukon XL: 13 000
Modele GMC z 2007 roku
Sierra 3500 spada do 15 342 funtów. Potem liczba ponownie się podnosi. Kanion nieznacznie się zwiększa
Kia GCWR
Na początku zaangażowanie Kii w trudne dyskusje było minimalne. Optima utrzymywała się na stałym poziomie 5292 funtów od 2006 do 2008 roku. A co z drobnymi rzeczami, takimi jak serie Rio i Spectra? Brak dostępnych danych. Nie szukaj ich.
Sedona wzrosła do 8015 funtów w 2007 r., a następnie w 2008 r. spadła z arkusza specyfikacji. To dziwne. Zmniejszona zdolność holowania? A może po prostu przestali to publikować? Sorento jest tutaj prawdziwym koniem pociągowym. Osiąga kwotę 9 299 funtów w latach 2007 i 2008. To prawie 10 tys. Dobry wskaźnik dla kompaktowego SUV-a tamtych czasów.
Sportage pozostaje niezmieniony. 4880£ w latach 2006 i 2007. Nic się nie zmieniło. Borrego pojawia się w 2009 roku z ogromną masą 9398 funtów. To duża zamaskowana ciężarówka.
Land Rover GCWR
Land Rover nie robi małych rzeczy. Gama Range Rovera to bestia. Ceny modeli 2006 zaczynają się od 13 165 funtów za LR3. Sam Range Rover? 13324 funtów. Sport? 13 318 GBP.
W roku 2007 LR3 wzrasta do 13 276 funtów. Range Rover Sport waży maksymalnie 5 334 funtów**. Zwróć uwagę na spójność. Liczby te nie zmieniają się zbytnio.
LR2 pojawia się w 2008 roku bez oceny. Następnie w 2009 r. spadła do skromnych 7905 funtów. Jest to mały SUV. Oczywiście.
Większe modele wciąż się rozwijają. LR3 osiąga wagę 5 662 funtów w roku 2009. Sam Range Rover? 13564 funtów. Sport pozostaje na stałym poziomie 13 334 GBP. To są ciężkie ciężarówki. Nie kupuje się ich, żeby oszczędzać paliwo.
Lexus GCWR
Lexus trzyma się środka. Linie ES i GS? Puste komórki. Brak danych dotyczących holowania. Skoncentruj się na SUV-ach i ciężkich sedanach.
LS 430 z 2006 r. holuje 6140 funtów. To dużo jak na sedana. LX470? 12 240 funtów. To Land Cruiser z lepszą skórą.
RX 330 z 2006 roku waży 7510 funtów. Hybryda RX 400h? 8015 GBP. Trochę większy moment obrotowy, trochę większa moc.
Rok 2008 przynosi LX 570. 14 645 GBP. To trudne. To jest zbiornik. RX 350 spada do 6020 funtów. RX 400h Hybrid waży 6340 funtów. Dlaczego spadek? Inna platforma? A może po prostu konserwatywne oceny?
IS-F pojawia się w 2009 roku. Bez holowania. To samochód z mocnym silnikiem. Takimi samochodami się nie holuje.
Lincoln GCWR
Lincoln gra inaczej. Miejski samochód to relikt. 6460 funtów w 2006 r. 6502 funtów w 2008 i 2009 r. To jest autobus na kołach.
Nawigator jest gwiazdą. 11 900 funtów w 2006 r. Skoczy do 15 000 funtów w 2007 r. Pozostaje tam do 2009 r. To jest 15 tys. Z taką mocą możesz holować dom.
Marka LT? 14 500 funtów 2006–2008. To pickup przebrany za SUV-a. Ciągnie mocno.
Cena MKX w roku 2007 wynosiła 6370 funtów, a w latach 2008 i 2009 wzrosła do 7350 funtów. MKS? 5277 GBP. Jest mniejszy. Mniej mocy.
Mazda GCZR
Liczby Mazdy są… utylitarne. Ciężarówki serii B. Niewiele się zmieniają.
Modele B2300 wahają się od 4744 funtów do 4800 funtów. B4000? 6973 funtów w 2006 r. Następnie 7 000 funtów w 2007 i 2008 r. I na tym się kończy.
CX-9 jest największy. 6826 funtów w 2007 r. Spada do 6484 funtów w 2009 r. Czy obniżyli ocenę holowania? Czy to literówka? Zazwyczaj te wartości znamionowe pozostają niezmienne, chyba że silnik zostanie zmieniony. V6 pozostaje takie samo. Może po prostu zaktualizowali tabelę.
Hybryda Tribute z 2008 r. waży 4747 funtów. Hołd za benzynę? 4893 funtów. Hybryda nie pomaga w holowaniu. Logiczny.
Mercedes-Benz GCWR
Mercedes jest dokładny. I wysoki.
Klasa ML w 2006 roku? 6773 funtów dla ML350. 6893 funtów dla ML500. Małe liczby jak na niemieckiego luksusowego SUV-a.
Ale potem pojawia się klasa GL. 2007 GL320? 12 946 funtów. GL450? 12 399 GBP. G500? 12 695 funtów. Są to pełnowymiarowe SUV-y.
ML63 AMG? 12 443 funtów w latach 2007 i 2008. Jest szybki, ale i ciężki.
W latach 2008 i 2009 GL550 osiągnął szczytową masę 13 084 funtów. To poważna moc. Klasa R w 2009 roku? 8590 GBP. To minivan z innym logo.
ML350 utrzymuje się na stałym poziomie 12 055 funtów od 2007 do 2009 roku. Spójność jest tutaj kluczowa.
Merkury GCWR
Rtęć to martwy ciężar. Dosłownie. Ale on się wytrzymuje.
Góral? 8111 funtów w 2006 r. Wzrasta do 8217 funtów w 2007 r. Pozostaje tam do 2009 r. To jest Ford Explorer z inną osłoną chłodnicy.
Wielki markiz rośnie. 5688 funtów w 2006 r. 6000 funtów w 2008 r. 6600 funtów w 2009 r. Ulepszyli elektrownię. Lub ocena. W każdym razie ciągnie więcej.
Hybryda Marinera? 4937 GBP w 2006 i 2007 r. Spada do 4809 GBP w 2008 i 2009 r. Mariner niehybrydowy? 4935 funtów, następnie 4991 funtów. Hybryda zmniejsza zdolność holowania. To jest zasada.
MINI GCWR
MINI nie holuje. Przynajmniej już nie ciągnie.
Hardtop Coopera? Nic. Zamienny? Nic. Członek klubu? Nic. John Cooper działa? Nadal nic.
Te samochody są małe. Są lekkie. Są zabawni. Nie służą do noszenia niczego cięższego niż pranie weekendowe. Jeśli potrzebujesz holowania, poszukaj gdzie indziej.
Mitsubishi GCWR
Mitsubishi jest nierówne.
Wysiłek w 2006 roku? 7519 GBP. Spada do 6 108 GBP w 2007 r. Powraca do ** 7 552 GBP** w 2008 r. Dlaczego? Czy rozwiązałeś problem z zawieszeniem? A może po prostu zmienili ocenę? To mylące.
Outlander? 4891 funtów w 2006 r. Wzrasta do 5682 funtów w 2007 r. Spada do 5045 funtów w 2008 r. Waha się.
Bombowiec? Dodge Raider. 8600 funtów w 2006 r. **85
Nissan GCWR
W połowie XXI wieku w rankingach holowania dominowały samochody ciężarowe Nissana. Jeśli w 2006 roku musiałeś przewieźć coś istotnego, Armada i Tytan były twoimi jedynymi realnymi opcjami. Armada ważyła 11 818 funtów, podczas gdy Tytan osiągał 11 465 funtów. Frontier utrzymał się na poziomie około 10 676 funtów. Do łatwiejszych zadań? Maxima i Altima ledwo przekroczyły granicę 4700 funtów. Do 2007 roku Nissan zwiększył masę Armady do 12 800 funtów, a Titana do 11 600 funtów. Frontier wynosi do 11 133 funtów.
W roku modelowym 2008 Armada odnotowała ogromny skok. Wartość wzrosła do 15 100 funtów. Jest to znaczny wzrost. Wartość Frontier spadła nieznacznie do 10 676 GBP. Xterra straciła na wadze z 9658 funtów w 2007 r. do 9300 funtów w 2008 r. Dlaczego? Prawdopodobnie ze względu na ulepszenia techniczne lub nowe standardy wagowe. Rogue pojawił się na scenie ze skromnym GCWR wynoszącym 4430 funtów.
Rok 2009 przyniósł drobne korekty. Armada pozostała na poziomie 15 100 funtów. Cena Titana pozostała na poziomie 11 688 GBP. Frontier powraca z wagą 11 133 funtów. Cena Murano spadła do 7505 funtów. Większość sedanów i crossoverów pozostała niezmieniona. GT-R? Uciąg nie jest jeszcze określony. Liczby te to nie tylko statystyki. Mówią o tym, dlaczego powstał projekt podwozia.
„Wzrost masy Armady w 2008 r. do 15 100 funtów zmienił zasady gry dla nabywców pełnowymiarowych SUV-ów”.
Pontiaca GCWR
Pontiac przeżywał swoje ostatnie dni. Dane odzwierciedlają redukcję asortymentu marki. W 2006 roku Grand Prix było na czele z 4634 funtami. Montana SV6 była najcięższym ciągnikiem – 8500 funtów. Następne w kolejności były G6 i GTO, ważące odpowiednio 4530 funtów i 4578 funtów. Vibe był lekki i ważył 4351 funtów.
Do 2007 roku model G5 ważył 4141 funtów. Torrent wzrósł nieznacznie do 7 407 GBP. Grand Prix straciło kilka funtów, ustalając się na 4627 funtów. GTO zniknęło. Solstice nadal miał zerową zdolność holowania.
W 2008 roku do akcji wkroczyła grupa G8. Miał wartość 6035 funtów. To solidny wynik jak na sedana z napędem na tylne koła. G6 spadł do 4455 funtów. Torrent pozostał na poziomie 7 310 GBP. Cena Vibe spadła do 4350 funtów.
W 2009 roku cena G5 spadła do 3902 funtów. Cena G6 pozostała na poziomie 4455 GBP. Cena G8 pozostała na poziomie 6035 funtów. Vibe nieznacznie wzrósł do 4506 funtów. Pontiac nie przetrwał tej epoki. Liczby pokazują firmę próbującą wycisnąć użyteczność z platform sportowych. To nie zadziałało. G8 było ostatnią próbą. 6035 funtów to maksymalna wartość.
Porsche GCWR
Porsche nie przejmowało się holowaniem. A przynajmniej tak twierdzili. 911, Boxster i Cayman pędzą. Nie ma wskaźnika GCWR. Nie można ich holować. Kropka.
Cayenne była wyjątkiem. W 2006 roku liczba ta wynosiła 12 628 funtów. W 2008 r. utrzymała tę samą kwotę 12 628 GBP. Następnie w 2009 roku Porsche nieznacznie podwyższyło tę kwotę do 12 650 funtów. Wzrost o 22 funty. To wszystko.
Skąd taki konserwatyzm? Porsche stawia na prowadzenie. Holowanie pogarsza środek ciężkości. Cayenne to samochód sportowy w masce. Zwiastun podważa tę tożsamość. Liczby to potwierdzają. Ledwo przekroczyli granicę 13 000 GBP, podczas gdy inne marki osiągnęły 15 000+. To nie jest błąd. To jest funkcja. Kupujesz Porsche, żeby nim jeździć. A nie do transportu towarów.
Saaba GCWR
Saab budował samochody dla ludzi ceniących moment obrotowy i bezpieczeństwo. Modele 9-3 i 9-5 były sedanami. 9-7X był przemianowanym Chevroletem Trailblazerem EXT.
W 2006 roku wynik 9-3 wynosił 5430 funtów. Model 9-5 był cięższy i ważył 7120 funtów. 9-7X prowadził grupę z wagą 10 500 funtów. 9-2X był lekki i ważył 5220 funtów**.
W 2007 roku 9-3 stało się lżejsze. 5380 funtów. 9-5 pozostało niezmienione i wynosi 7120 funtów. Model 9-7X zachował również swoją wytrzymałość 10 500 funtów.
Rok 2008 przyniósł tę samą historię. 5380 GBP za 9–3 dni. 7120 GBP w godzinach 9–17. 10 500 GBP za 9–7X.
Ale 2009? 9-3 podskoczył do 5680 funtów. Skąd ten wzrost? Ewentualnie wzmocnione mocowania podwozia. Lub po prostu regulacja. 9-5 i 9-7X pozostały niezmienione. 7120 GBP i 10 500 GBP.
Saab zbankrutował w 2011 roku. Liczby te oznaczają koniec pewnej ery. 9-7X był jedynym pojazdem, który faktycznie mógł holować łódź. sedany? Mogliby ciągnąć małą przyczepkę. Ledwie.
Saturn GCWR
Saturn starał się być praktyczny. Minivan Relay był koniem pociągowym. W 2006 roku liczba ta wynosiła 8500 funtów. VUE był kompaktowym crossoverem. Miał wartość 4857 funtów. Ion był malutki i ważył 3946 funtów.
Rok 2007 przyniósł Aurę. Miał wartość 4678 funtów. Outlook pokazał cenę 9500 GBP. To ogromna liczba jak na crossover. Sztafeta spadła do 7918 GBP. Hybryda VUE ważyła 4857 funtów. Niebo? Zerowa zdolność uciągu.
Rok 2008 był rokiem chaosu. Prognozy gwałtownie spadły do 6 872 GBP. Dlaczego? Problemy z rozkładem masy? VUE wzrosło do 5 475 GBP. Hybryda VUE ważyła 5439 funtów. Aura pozostała na poziomie 4678 GBP. Astrze i Sky nadal brakowało zdolności holowniczej.
W 2009 r. prognoza ponownie się pogorszyła. 6852 funtów. VUE pozostało na poziomie 5 475 GBP. Cena VUE Hybrid pozostała na poziomie 5439 GBP. Saturn się zapadał. Liczby odzwierciedlają zmniejszenie zasobów. Spadek Outlooka jest podejrzany. W ciągu jednego roku spadła z 9500 funtów do 6872 funtów. Jest to redukcja o 2628 funtów. Coś było nie tak z podwoziem lub procesem oceny.
Potomek GCWR
Scion była młodzieżową marką Toyoty. Skupili się na stylu, a nie na użyteczności. tC, xA, xB i xD mają myślniki. Nie ma wskaźnika GCWR.
2006: tC, xA, xB. Wszystkie kreski.
2007: TC. Kropla.
2008: tC, xB, xD. Wszystkie kreski.
2009: tC, xB, xD. Wszystkie kreski.
Scion nie umożliwiał holowania. Kropka. Nie mogłeś holować łodzi. Nie mogłeś ciągnąć przyczepy. Platformy były zbyt lekkie. Podwozie nie zostało do tego zaprojektowane. Jeśli musiałeś holować, kupiłeś RAV4. Nie Scion. To nie jest ograniczenie. Jest to decyzja projektowa. Samochody Scion są przeznaczone do dojazdów do pracy. A nie do transportu towarów.
inteligentny GCWR
inteligentne produkowane mikrosamochody. fortwo jest malutkie. Nie ma możliwości holowania. Nie w 2008. Ani w żadnym innym roku.
fortwo ważyło około 2000 funtów. Dodanie przyczepy natychmiast by ją zdestabilizowało. Zawieszenie nie wytrzymałoby obciążenia. Hamulce nie byłyby w stanie zatrzymać zestawu. Bezpieczne holowanie inteligentnym samochodem jest fizycznie niemożliwe. Kreska odzwierciedla rzeczywistość
Liczby nie kłamią. Po prostu czekają przy stołach, aż ich potrzebujesz. W przypadku holowania Łączna masa całkowita jest sztywnym ograniczeniem. Jeśli go przekroczysz, ryzykujesz nie tylko karą grzywny. Ryzykujesz awarią zawieszenia.
Dane GCWR dla Volkswagena
W połowie pierwszej dekady XXI wieku Volkswagen kierował się raczej masą niż kosztami materiałów. Podejście marki do holowania różniło się znacznie w zależności od platformy.
Modele z 2006 roku
Większość crossoverów i sedanów nie opublikowała konkretnych wskaźników masy całkowitej na ten rok. Wyjątkiem był Touareg. Jego sylwetka wynosiła wygodne 12 952 funtów. A co z ofertą Golfa, Jetty i Beetle’a? Brak dostępnych danych.
Modele 2007
Touareg nieznacznie zwiększył sylwetkę. Nowy limit GCWR wynosił 13 034 funtów. Pozostała część gamy – Eos, GTI, Passat, Rabbit – nadal nie miała opublikowanych specyfikacji.
Modele 2008
Rok bez danych. Pojawiły się R32 i GLI, ale nie podano danych GCWR dla żadnego modelu VW.
Modele 2009
Sytuacja się zmieniła.
* Touareg 2 wrócił do 5 952 funtów.
* Minivan Routan został wyceniony na 6771 funtów.
Nowy Tiguan pojawia się ze skromną wyceną 5748 GBP *.
Jeśli próbujesz ciągnąć małą przyczepę za pomocą Jetty lub Garbusa z 2009 r., odpowiedź jest niejasna. Po prostu nie ma danych.
Dane GCWR dla Volvo
Liczby Volvo mówią co innego. Mniejsze samochody. Dolne limity. Większa dokładność.
Modele z 2006 roku
XC90 był tutaj królem z 8694 funtami. Średniej wielkości modele S80 i XC70 ważyły około 7100 funtów.
* S60: 6843 funtów
* V70: 6746 funtów
* C70: 7222 funtów
*S40/V50: 5375–5476 funtów**
Modele 2007
C70 stracił na wydajności. 5942 GBP. Spadek z 7222. XC90 również nieznacznie spada do 8570.
Modele 2008
W przypadku niektórych modeli powróciła stabilność.
XC90 utrzymało wartość 8570 funtów .
* XC70 wzrasta do 7549 GBP .
* C30 Hatchback ważył 5105 funtów *.
Modele 2009
Drobne zmiany w całej linii.
* XC90: 8476 funtów (spadek o 94 funty)
* XC70: 7549 funtów (stabilnie)
* S80: 7425 funtów
* C30: 5351 funtów
Dlaczego nastąpił spadek XC90 2009? Ulepszenia platformy często zmieniają dostrojenie zawieszenia. Niższe wartości znamionowe chronią przekładnię. To konserwatywna inżynieria. Bezpieczna inżynieria.
Luka w danych
Zauważyłeś brakujące lata? Rok 2008 był dla Volkswagena czystą kartą. Garbus 2006 nie został oceniony. To nie jest przeoczenie. W ten sposób DMV i producenci podawali wówczas dane. Jeśli szukasz konkretnego Volkswagena GCWR do modelu bez holowania, nie znajdziesz go.
Dlaczego to jest ważne?
Większość ludzi myli GV





















