Hoe u het bruto combinatiegewicht (GCWR) kunt aflezen voor veiliger slepen

Brandstofverbruik. Paardenkracht. Koppel. Deze cijfers zijn eenvoudig. Je ziet ze op de raamsticker en op het specificatieblad en je krijgt het. Nul tot zestig keer? Bekend. Binnenvolume? Je weet wat kubieke voet betekent. Wanneer u op zoek bent naar een sedan of vrachtwagen, vertellen deze statistieken u precies wat u voor uw geld krijgt.

De meeste autokopers begrijpen de basisprincipes.

Dan zijn er de cijfers waar mensen over struikelen. Degenen die verwarring veroorzaken bij nieuwe kopers. Het negeren ervan kan ernstige gevolgen hebben. Neem het bruto combinatiegewicht, oftewel GCWR. Als u van plan bent een aanhangwagen te trekken, moet u dit nummer weten. Je moet het respecteren.

Wat is GCWR precies?

GCWR is een specifieke gewichtslimiet bepaald door de fabrikant. Het vertegenwoordigt het maximale totaalgewicht van een beladen trekvoertuig en de daaraan gekoppelde beladen aanhangwagen. Het gecombineerde gewicht van beide mag deze limiet nooit overschrijden.

Het is vergelijkbaar met het bruto voertuiggewicht (GVWR), maar er is een belangrijk verschil. De GVWR geldt voor één voertuig. GCWR is van toepassing op twee gekoppelde voertuigen. Het trekvoertuig en de aanhangwagen.

Ford Motor Company legt uit hoe zij dit aantal berekenen. Je telt op:
– Het vermelde leeggewicht van het voertuig
– Toegestaan laadvermogen
– Gewicht bestuurder en passagier
– Gewicht van de aanhanger

Dit is geen daadwerkelijke meting van uw huidige belasting. Het is een plafond. Een harde limiet gesteld door de ingenieurs.

Waarom is dit aantal belangrijk?

Veiligheid. Dat is de belangrijkste reden waarom fabrikanten een GCWR instellen.

Het overbeladen van een trekvoertuig is gevaarlijk. Het overbeladen van een aanhangwagen is gevaarlijk. Beide overbelasten? Je hebt een recept voor een ramp.

Een zware last is moeilijk onder controle te houden. Maar het is meer dan alleen het hanteren. Verschillende componenten lopen gevaar.

Remsystemen kunnen oververhit raken. Ze kunnen falen. Als uw remmen falen, kunt u niet veilig vertragen of stoppen.

Banden kunnen de extra belasting mogelijk niet aan. Een klapband bij snelwegsnelheden is een nachtmerriescenario.

De motor en transmissie in het trekvoertuig kunnen door de belasting oververhit raken. Mechanisch falen volgt.

Onderdelen van de ophanging kunnen buigen of breken. Als u de controle over de vering verliest, verliest u de controle over het voertuig.

Er zijn veel manieren waarop dingen fout kunnen gaan als u de gewichtslimieten negeert. U mag de GCWR van uw voertuig nooit overschrijden.

Waar u uw GCWR kunt vinden

Als je gaat slepen, speel dan op safe. Leer de GCWR van uw voertuig kennen voordat u een aanhangwagen aansluit.

Waar kijk je?

Normaal gesproken vindt u deze informatie op een label aan de binnenkant van het deurkozijn van het voertuig. Kijk in de buurt van het gebied waar het bestuurdersportier vergrendelt. Dit is de B-stijl voor de meeste sedans en SUV’s.

Een andere optie is internet. De meeste fabrikanten publiceren deze informatie online. Raadpleeg de gebruikershandleiding of de ondersteuningssite van de fabrikant.

Acura GCWR-gegevens

Afhankelijk van het merk en modeljaar kunt u het bruto treingewicht van uw voertuig vinden. Het onderstaande diagram heeft betrekking op Acura-modellen van 2006 tot 2009.

Jaar Model GCWR (lbs)
2006 MDX 8121
2006 RL 5162
2006 RSX 4384
2006 TL 4730
2006 TSX
2007 MDX 10053
2007 RL 5164
2007 RDX 6394
2007 TL 4773
2007 TSX 4407
2008 MDX 10053
2008 RL 5164
2008 RSX 6394
2008 TL 4773
2008 TSX 4407
2009 MDX 10053
2009 RL 5233
2009 RSX 5574
2009 TSX 4550

Meer Acura-specificaties:
– Acura GVWR
– Acura GAWR
– Acura vrachtdraagvermogen
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-lading
– Acura-trekvermogen

Audi GCWR-gegevens

Hier vindt u de gegevens voor Audi-modellen van 2006 tot 2009.

Jaar Model GCWR (lbs)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8
2006 S4
2006 TT
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Q7 10665
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Q7 10665
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Q7 10665
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

Meer Audi-specificaties:
– Audi GVWR
-Audi GAWR
– Audi laadvermogen
– Audi leeggewicht
– Audi Payload
– Audi-trekvermogen

BMW-sleeplimieten

De cijfers voor BMW’s GCWR (Gross Combined Weight Rating) van 2006 tot 2009 vertellen een verhaal van zwaar ijzer en verrassend lage limieten voor sedans. Je kijkt naar de X5 uit 2006 en ziet een beoordeling van 10.802 lb. Dat is een serieuze trekkracht. De X3 zit lager op 7,673 lbs. De sedans? Ze registreren zich nauwelijks. De modellen 325, 330, 525, 530, 550, 650, 750 en 760 hebben allemaal streepjes. Geen trekvermogen vermeld. Ze zijn er niet voor gebouwd. De M3, M5 en M6 tonen ook streepjes. Prestatievarianten verliezen vaak hun sleepvermogen.

2007 brengt de Alpina B7. Nog steeds geen GWR. De X5 klimt lichtjes naar 11.132 lbs. De X3 blijft stabiel op 7,662 lbs. Z4-modellen blijven geheim.

In 2008 verschuift de line-up. De coupés 128 en 135 komen binnen. Nog steeds geen trekgegevens. De 5-serie krijgt een 528 en 535. De X6 verschijnt voor het eerst met een GCWR van 11.044 pond. De X5 blijft op 11.132 lbs. De X3 blijft op 7,662 lbs.

In 2009 laat de 750 de V12 vallen voor iets lichters, maar de GCWR wordt niet vermeld. De M6 keert terug. De X5 zakt lichtjes naar 11.066 lbs. De X6 heeft een gewicht van 11.044 lbs. Als u op zoek bent naar BMW GCWR per model, zijn de SUV’s de enige consistente antwoorden. De sedans en coupés zijn uitsluitend bedoeld om te rijden, niet om te slepen.

“Als er op het specificatieblad een streepje staat, probeer er dan niet mee te slepen. Dan haal je de transmissie eruit.”

Buick zware transportmachines

Buick draait in dit tijdperk helemaal om gezinscruisers en één specifieke SUV. De sedans LaCrosse en Lucerne wegen respectievelijk 4.645 en 4.914 pond. Dat is geen treklimiet. Dat is nauwelijks genoeg voor een kleine jetski en een helm. De Rainier, een middelgrote SUV, weegt 10.500 pond. De Rendezvous weegt 7.746 pond. De Terraza, een minivan, weegt 8.500 pond.

2007 herhaalt de sedannummers. De Rainier en Rendezvous blijven hetzelfde.

2008 introduceert de Enclave. Dit is waar Buick toeslaat. De Enclave GCWR springt naar 9.500 lbs. De LaCrosse en Luzern blijven stagneren.

In 2009 blijft de Enclave stabiel op 9.500 pond. De sedans veranderen niet. Buick bouwde geen sleepvreugde sportwagens. Ze bouwden comfortabele schepen voor huizen aan het meer en campers. Als je Buick GCWR-specificaties nodig hebt, kijk dan naar de SUV’s. De sedans zijn bedoeld voor woon-werkverkeer, niet voor kamperen.

Cadillac-capaciteit

Cadillac speelt in de grote competities. De CTS begint laag op 4,659 lbs. De CTS-V brengt het op 5.000 lbs. De DTS weegt 5.159 pond. De SRX begint bij 5.314 lbs en klimt naar 6.314 lbs in 2007. De STS-modellen schommelen rond de 5.000 tot 5.500 lbs.

Dan is er de Escalade. Dit is waar de cijfers werkelijkheid worden. De Escalade uit 2006 weegt 12.902 pond. De ESV breidt dat uit tot 14.000 lbs. De EXT, met zijn laadbak, weegt 13.464 lbs. De XLR en XLR-V hebben geen vermelde capaciteit. Luxe cabriolets zijn niet bedoeld om te slepen.

2007 standaardiseert de Escalade-lijn. Alle drie de carrosserievarianten – de reguliere, ESV en EXT – bereikten 14.000 pond. De SRX springt aanzienlijk naar 6,314 lbs. De STS-V klimt naar 5.544 lbs.

In 2008 en 2009 wordt de Escalade-muur op 14.000 pond gehouden. De CTS-V kan in 2006 5.000 kg wegen en springt vervolgens naar 5.011 kg in 2008 en 2009. De STS-V kan 5.544 kg wegen. De Escalade Hybrid zakt in 2009 naar 6.314 lbs. Dat is een druppel. Hybriden hebben vaak een lagere trekhaak vanwege batterij- en koelingsbeperkingen. Voor Cadillac GCWR-slepen is de Escalade ESV de koning. Het trekt een klein huis.

Chevrolet-draagdragers

Chevrolet is hier de volumeleider. De gegevens over 2006 zijn rommelig. De Avalanche 1500 doet 12.863 lbs. De 2500-versie? 16.878 pond. De Silverado 1500 begint bij 10.839 pond. De 2500 HD en 3500 HD bereikten beide 16.000 lbs. De Suburban 2500 doet 13.822 pond. De Tahoe en Suburban 1500 hebben streepjes. Niet vermeld.

2007 ruimt een deel van de 1500 lijnen op. De Silverado 1500 Classic zakt naar 10.798 lbs. De 2500 HD blijft op 16.000 lbs. De Suburban 2500 klimt naar 14.000 pond. De Tahoe verschijnt met 10.000 pond. De Avalanche 1500 weegt 13.000 pond.

2008 is consistent. De Silverado 1500 heeft een gewicht van 10.000 lbs. De 2500 HD en 3500 HD blijven op 16.000 lbs. De Suburban 2500 springt naar 16.000 pond. De Tahoe Hybrid komt binnen met een gewicht van 12.000 pond.

2009 brengt de Traverse in de mix met een gewicht van 9.500 pond. De Express-busjes verschijnen. De 1500 doet 12.000 pond. De 2500 zakt naar 11.788 lbs. De 3500 bereikt 12.000 pond. De Silverado 2500 HD en 3500 HD blijven op 16.000 lbs. De Suburban 2500 heeft een gewicht van 16.000 pond. De Tahoe Hybrid blijft op 12.000 lbs.

Als u Chevrolet GCWR nodig heeft voor zwaar vervoer, zijn de 2500 HD- en 3500 HD-trucks uw basis. 16.000 pond is de vloer voor serieus werk. De Tahoe Hybrid is een compromis, biedt 12.000 pond maar bespaart brandstof. De Traverse is een crossover, geen vrachtwagen. Het komt neer op maximaal 9.500 pond. Verwar de twee niet.

Chrysler-sleepstatistieken

Chrysler is in dit tijdperk verbonden met het Dodge-platform. De 300 sedan begint bij 4.862 pond. De 300C, met zijn Hemi, stijgt naar 6.216 lbs. De Pacifica minivan is laag, op 4.297 lbs in 2006, en springt vervolgens naar 7.105 lbs in 2007. De PT Cruiser varieert enorm. 8.132 lbs in 2006. Dan daalt naar 4.297 lbs in 2007. Vervolgens tot 7.105 lbs in 2008. Daarna weer terug naar 4.297 lbs in 2009. Onregelmatig.

De Aspen SUV verschijnt in 2007. Hij weegt 11.000 pond. In 2008 springt het naar 13.966 lbs. In 2009 daalt het terug naar 11.000 pond. De Aspen Hybrid in 2009 weegt 11.700 pond. De Town & Country-minivan begint bij 6.600 pond, klimt naar 7.000 pond in 2008 en houdt daar vast.

De Sebring sedan blijft ongeveer 4.400 pond wegen. De Crossfire heeft geen vermelde capaciteit.

Voor Chrysler GCWR-slepen is de Aspen het hoogtepunt. Het is een Chevy Avalanche-tweeling. Het kan een boot trekken. De minibusjes zijn middelmatige trekvoertuigen. De sedans zijn uitsluitend bedoeld voor gezinsuitstapjes, niet voor boottochten.

GCWR-cijfers liegen niet. Ze vertellen u precies hoeveel totaalgewicht uw voertuig aankan voordat er iets kapot gaat. Of in brand vliegen. We kijken naar het bruto gecombineerde gewicht. Dat omvat de auto, de aanhanger, de mensen en de boodschappen. Als u deze limiet overschrijdt, riskeert u niet alleen een ongeldige garantie. U riskeert een zeer duur ongeval.

Hier ziet u hoe de gegevens eruitzien voor de modeljaren 2006 tot en met 2009. Geen pluis. Alleen de kilo’s.

Ford GCWR

Ford speelde in deze periode in meerdere competities. Je had de zware werkslangen in de vrachtwagens uit de E-serie en Super Duty. Dan had je de gezinsvervoerders. En dan had je nog de spullen die eigenlijk helemaal niets zouden moeten slepen.

Ford-modellen uit 2006

De Crown Victoria weegt 5.592 pond. Nauwelijks een sleepkampioen. Maar de E-350 Super Duty? Dat ding kan samen 13.000 pond aan.

  • Kroon Victoria: 5.592
  • E 150: 11.318
  • E 250: 10.912
  • E 350 Super Duty: 13.000
  • Ontsnapping: 4.830
  • Ontsnappingshybride: 4.777
  • Ontdekkingsreiziger: 7.700
  • F 150: 11.665
  • F 250: 15.000
  • F350: 15.000
  • Vijfhonderd: 4.799
  • Scherpstelling: 3.771
  • Freestar: 7.945
  • Vrije slag: 6.109
  • Fusie: –
  • GT: –
    -Mustang: –
  • Ranger: 9.360
  • Stier: –

Ford-modellen uit 2007

De F-250 en F-350 springen naar 17.000 lbs. Dat is een aanzienlijke hobbel. De Expeditie EL krijgt ook een lichte verhoging ten opzichte van de standaard Expeditie.

  • Kroon Victoria: 5.751
  • E 150: 11.500
  • E 250: 11.000
  • E 350 Super Duty: 13.000
  • Rand: 6.248
  • Ontsnapping: 4.830
  • Ontsnappingshybride: 4.777
  • Expeditie: 14.928
  • Expeditie EL: 15.078
  • Ontdekkingsreiziger: 8.500
  • Explorer Sport Trac: 10.000
  • F 150: 11.700
  • F 250: 17.000
  • F350: 17.000
  • Vijfhonderd: 4.793
  • Scherpstelling: 3.771
  • Freestar: 7.000
  • Vrije slag: 6.109
  • Fusie: –
    -Mustang: 4.611
  • Ranger: 5.820

Ford-modellen uit 2008

De F-450 verschijnt hier. 27.000 pond. Dat is vooral voor commercieel gebruik. Merk op dat de F-250 terugvalt naar 15.000 lbs, terwijl de F-350 op 17.000 lbs blijft. Inconsequent? Misschien. Controleer uw handleiding.

  • E 150: 11.500
  • E 250: 11.500,-
  • E 350 Super Duty: 13.000
  • Rand: 6.248
  • Ontsnapping: 4.940
  • Ontsnappingshybride: 4.788
  • Expeditie: 14.928
  • Expeditie EL: 15.078
  • Ontdekkingsreiziger: 8.500
  • Explorer Sport Trac: 8.500
  • F 150: 11.765
  • F 250: 15.000
  • F350: 17.000
  • F 450: 27.000
  • Focus: –
  • Fusie: –
    -Mustang: 4.611
  • Ranger: 6.000
  • Stier: 4.793
  • Stier X: 6.183

Ford-modellen uit 2009

De F-150 ziet een enorme sprong naar 14.950 lbs. Waarschijnlijk vanwege frame- of ophangingsupdates. De F-450 daalt aanzienlijk tot 16.983 lbs, wat configuratieverschillen of een verschuiving in het beoogde gebruik suggereert.

  • E 150: 11.500
  • E 250: 11.500,-
  • E 350 Super Duty: 13.000
  • Rand: 6.248
  • Ontsnapping: 4.940
  • Ontsnappingshybride: 4.788
  • Expeditie: 15.000
  • Ontdekkingsreiziger: 8.110
  • Explorer Sport Trac: 8.233
  • F 150: 14.950
  • F 450: 16.983
  • Flex: 6.900
  • Focus: –
  • Fusie: –
    -Mustang: 4.611
  • Ranger: 6.000
  • Stier: 4.793
  • Stier X: 6.183

GMC GCWR

GMC en Chevrolet delen platforms. Deze cijfers weerspiegelen de Chevy-equivalenten nauw, wat logisch is. De Sierra 3500-modellen fluctueren tussen de jaren meer dan je zou verwachten.

GMC-modellen uit 2006

  • Kloof: 5.179
  • Gezant: 10.000
  • Gezant XL: 10.000
  • Savana 1500: 9.500
  • Savana 2500: 12.000
  • Savana 3500: 12.000
  • Siërra 1500: 8.361
  • Siërra 2500: 15.792
  • Siërra 3500: 15.792
  • Yukon: 11.000
  • Yukon XL: 13.000

GMC-modellen uit 2007

De Sierra 3500 zakt naar 15.342 lbs. Springt dan weer omhoog. De Canyon krijgt hier een beetje laadvermogen.

  • Acadia: 9.500
  • Kloof: 5.679
  • Gezant: 9.854
  • Savana 1500: 9.500
  • Savana 2500: 12.000
  • Savana 3500: 12.000
  • Siërra 1500: 9.398
  • Siërra 2500: 15.858
  • Siërra 3500: 15.342
  • Yukon: 10.000
  • Yukon XL: 13.000

GMC-modellen uit 2008

Sierra 3500 bereikt 16.000 pond. De Sierra 1500 is stabiel op 9.500 lbs. De Yukon Hybrid verschijnt met een vermogen van 12.000 pond.

  • Acadia: 9.500
  • Kloof: 5.882
  • Gezant: 10.000
  • Savana 1500: 9.500
  • Savana 2500: 12.000
  • Savana 3500: 12.000
  • Siërra 1500: 9.500
  • Siërra 2500: 15.858
  • Siërra 3500: 16.000
  • Yukon: 10.000
  • Yukon-hybride: 12.000
  • Yukon XL: 13.000

GMC-modellen uit 2009

De Sierra 2500 kruipt tot 15.926 lbs. De Yukon XL zakt naar 11.000 pond. Let op. Dat is een verschil van tweeduizend pond met de vorige

Kia GCWR

Kia’s deelname aan het zware gesprek is in deze beginjaren schaars. De Optima bleef tussen 2006 en 2008 stabiel op 5292 lbs. Kleine dingen zoals de Rio- en Spectra-serie? Geen gegevens. Zoek er niet naar.

De Sedona springt in 2007 naar 8015 lbs en verdwijnt vervolgens uit het specificatieblad in 2008. Dat is vreemd. Hebben ze de treksterkte verlaagd? Of gewoon stoppen met publiceren? De Sorento is hier het echte werkpaard. Het bereikt 9299 lbs in ’07 en ’08. Dat is bijna 10k. Solide voor een compacte SUV uit die tijd.

Sportage blijft vlak. 4880 lbs in ’06 en ’07. Er veranderde niets. De Borrego komt in 2009 binnen met een flinke 9398 lbs. Het is een grote vermomde vrachtwagen.

Land Rover GCWR

Land Rover doet niet aan klein. De Range Rover-lijn is een beest. Modellen uit 2006 beginnen bij 13165 lbs voor de LR3. De Range Rover zelf? 13324 pond. Sport? 13318 pond.

In 2007 bereikt de LR3 een gewicht van 13276 lbs. De Range Rover Sport weegt 13334 lbs. Let op de consistentie. Deze cijfers fluctueren niet veel.

De LR2 arriveert in 2008 zonder beoordeling. In 2009 daalt het naar een bescheiden 7905 lbs. Het is een kleinere SUV. Blijkbaar.

De grote jongens blijven klimmen. De LR3 weegt in 2009 13662 lbs. Range Rover zelf? 13564 pond. De Sport blijft stabiel op 13334 lbs. Dit zijn zware transporteurs. Je koopt er geen om gas te besparen.

Lexus GCWR

Lexus deelt het verschil. De ES- en GS-lijnen? Lege cellen. Geen trekgegevens. Focus op de SUV’s en de zware sedans.

De LS 430 trekt in 2006 6140 lbs. Dat is veel voor een sedan. De LX470? 12240 pond. Het is een Landcruiser met beter leer.

De RX 330 uit 2006 doet 7510 lbs. De hybride RX 400h? 8015 pond. Iets meer koppel, iets meer capaciteit.

In 2008 komt de LX 570. 14645 lbs. Dat is zwaar. Het is een tank. De RX 350 zakt naar 6020 lbs. De hybride RX 400h zakt naar 6340 lbs. Waarom de daling? Ander platform? Of gewoon conservatieve beoordelingen?

De IS-F verschijnt in 2009. Geen slepen. Het is een muscle-car. Je sleept geen spieren.

Lincoln GCWR

Lincoln speelt een ander spel. De stadsauto is een overblijfsel. 6460 pond in ’06. 6502 lbs in ’08 en ’09. Het is een bus op wielen.

De Navigator is de ster. 11900 pond in ’06. Springt naar 15.000 lbs in ’07. Het blijft daar tot en met ’09. Dat is 15k. Daar kun je een huis mee slepen.

De Mark LT? 14500 lbs van ’06 tot ’08. Het is een pick-up vermomd als SUV. Het trekt hard.

De MKX komt binnen met 6370 lbs in ’07, en stijgt vervolgens naar 7350 lbs in ’08 en ’09. De MKS? 5277 pond. Het is kleiner. Minder capaciteit.

Mazda GCZR

De cijfers van Mazda zijn… utilitair. De vrachtwagens uit de B-serie. Ze veranderen niet veel.

De B2300 schommelt rond 4744 lbs tot 4800 lbs. De B4000? 6973 pond in ’06. Vervolgens 7000 lbs in ’07 en ’08. Daar kapt het.

De CX-9 is de grote. 6826 pond in ’07. Daalt naar 6484 lbs in ’09. Hebben ze het trekvermogen verlaagd? Of is het een typfout? Meestal blijven deze beoordelingen statisch, tenzij de motor verandert. De V6 bleef hetzelfde. Misschien hebben ze zojuist de spreadsheet bijgewerkt.

De Tribute Hybrid in ’08 weegt 4747 lbs. Het gas-eerbetoon? 4893 pond. Hybride helpt niet bij het slepen. Logisch.

Mercedes-Benz GCWR

Mercedes is precies. En hoog.

De ML-klasse in 2006? 6773 lbs voor de ML350. 6893 lbs voor de ML500. Kleine aantallen voor een Duitse luxe SUV.

Maar dan komt de GL-klasse. 2007. GL320? 12946 pond. GL450? 12399 pond. De G500? 12695 pond. Dit zijn grote transportwagens.

De ML63AMG? 12443 lbs in ’07 en ’08. Het is snel, maar ook zwaar.

De GL550 woog in ’08 en ’09 13084 lbs. Dat is een serieuze capaciteit. De R-Klasse in 2009? 8590 pond. Het is een minivan met een badge.

De ML350 blijft stabiel op 12055 lbs van ’07 tot ’09. Consistentie is hier het sleutelwoord.

Kwik GCWR

Kwik is een dood gewicht. Letterlijk. Maar het trekt.

De bergbeklimmer? 8111 pond in ’06. Tot 8217 lbs in ’07. Blijft daar tot ’09. Het is een Ford Explorer met een andere grille.

De Grootmarkies klimt. 5688 pond in ’06. 6000 pond in ’08. 6600 pond in ’09. Ze hebben de aandrijflijn geüpgraded. Of de beoordeling. Het trekt hoe dan ook meer.

De Mariner-hybride? 4937 lbs in ’06 en ’07. Daalt naar 4809 lbs in ’08 en ’09. De niet-hybride Mariner? 4935 pond en vervolgens 4991 pond. De hybride doet afbreuk aan uw trekvermogen. Dat is de regel.

MINI GCWR

MINI sleept niet. Tenminste, niet meer.

De Cooper Hardtop? Niets. De cabriolet? Niets. De clubman? Niets. De John Cooper-werken? Nog steeds niets.

Deze auto’s zijn klein. Ze zijn licht. Ze zijn leuk. Ze zijn niet bedoeld om iets zwaarders te vervoeren dan de was van een weekend. Als je moet slepen, kijk dan ergens anders.

Mitsubishi GCWR

Mitsubishi is inconsistent.

De Endeavour in ’06? 7519 pond. Daalt naar 6108 lbs in ’07. Gaat terug naar 7552 lbs in ’08. Waarom? Hebben ze een opschortingsprobleem opgelost? Of gewoon de beoordeling wijzigen? Het is verwarrend.

De Buitenlander? 4891 pond in ’06. Tot 5682 lbs in ’07. Tot 5045 lbs in ’08. Het fluctueert.

De overvaller? Een Dodge Raider. 8600 pond in ’06. 8583 pond in ’07. 8600 pond in ’08. Het is stabiel. Het is een vrachtwagen. Het trekt.

De Lansier? 3895 pond in ’06. Toen… weg. Geen gegevens voor ’07, ’08 of ’09. Het is een sedan. Wat maakt het uit?

Nissan GCWR

De zware spelers van Nissan domineren de treklijsten van het midden van de jaren 2000. Als je in 2006 iets substantieels vervoerde, waren de Armada en Titan je enige echte opties. De Armada woog op 11.818 lbs terwijl de Titan 11.465 lbs duwde. De Frontier bleef stabiel rond 10.676 lbs. Lichtere plicht? De Maxima en Altima braken nauwelijks 4.700 lbs. In 2007 verhoogde Nissan de Armada naar 12.800 lbs en de Titan naar 11.600 lbs. De Frontier klom naar 11.133 lbs.

In het modeljaar 2008 maakte de Armada een enorme sprong voorwaarts. Het steeg naar 15.100 lbs. Dat is een aanzienlijke stijging. De Frontier daalde lichtjes naar 10.676 lbs. De Xterra kreeg een klap en daalde van 9.658 lbs in 2007 naar 9.300 lbs in 2008. Waarom? Waarschijnlijk technische aanpassingen of nieuwe gewichtsnormen. De Rogue kwam op het toneel met een bescheiden 4.430 lbs GCWR.

2009 bracht kleine aanpassingen. De Armada hield stand op 15.100 lbs. De Titan bleef op 11.688 lbs. De Frontier keerde terug naar 11.133 lbs. De Murano zag een daling naar 7.505 lbs. De meeste sedans en cross-overs bleven plat. De GT-R? Er staat nog steeds geen trekvermogen vermeld. Deze cijfers zijn niet alleen maar statistieken. Ze vertellen je waarvoor het chassis is gebouwd.

“De sprong van de Armada uit 2008 naar 15.100 pond veranderde het spel voor kopers van full-size SUV’s.”

Pontiac GCWR

Pontiac was in zijn laatste dagen. De gegevens weerspiegelen een merk dat zijn assortiment inkrimpt. In 2006 leidde de Grand Prix met 4.634 lbs. De Montana SV6 was met 8.500 lbs de zwaarste transporteur. De G6 en GTO bleven daar vlak achter met respectievelijk 4.530 lbs en 4.578 lbs. De sfeer was licht met 4.351 lbs.

In 2007 verscheen de G5 met 4.141 lbs. De Torrent steeg lichtjes naar 7.407 lbs. De Grand Prix verloor een paar kilo en kwam uit op 4.627 lbs. De GTO was verdwenen. De Solstice had nog steeds nul trekvermogen.

De G8 uit 2008 kwam in de chat. Het vervoerde 6.035 pond. Dat is een solide aantal voor een sedan met achterwielaandrijving. De G6 daalde naar 4.455 lbs. De Torrent bleef op 7.310 lbs. De sfeer daalde naar 4.350 lbs.

In 2009 daalde de G5 naar 3.902 lbs. De G6 bleef op 4.455 lbs. De G8 bleef op 6.035 lbs. De sfeer verbeterde lichtjes naar 4.506 lbs. Pontiac hield het niet langer vol dan dit tijdperk. De cijfers laten zien dat een bedrijf het nut uit sportieve platforms probeert te persen. Het werkte niet. De G8 was de laatste stand. 6.035 lbs was zijn hoogtepunt.

Porsche GCWR

Porsche gaf niets om slepen. Dat beweerden ze tenminste. De 911, Boxster en Cayman hebben allemaal een streepje. Geen GWR. Je kunt ze niet slepen. Periode.

De Cayenne was de uitzondering. In 2006 had hij een gewicht van 12.628 lbs. In 2008 was dat dezelfde 12.628 lbs. Vervolgens duwde Porsche het in 2009 naar 12.650 lbs. Een toename van 22 pond. Dat is alles.

Waarom zo conservatief? Porsche geeft prioriteit aan handling. Slepen doodt het zwaartepunt. De Cayenne is een vermomde sportwagen. Het toevoegen van een trailer brengt die identiteit in gevaar. De cijfers bevestigen het. Ze bereikten nauwelijks 13.000 lbs, terwijl andere merken 15.000+ bereikten. Dit is geen bug. Het is een functie. Een Porsche koop je om ermee te rijden. Niet om spullen te vervoeren.

Saab GCWR

Saab bouwde auto’s voor mensen die waarde hechtten aan koppel en veiligheid. De 9-3 en 9-5 waren sedans. De 9-7X was een rebadged Chevrolet Trailblazer EXT.

In 2006 woog de 9-3 op 5.430 lbs. De 9-5 was zwaarder: 7.120 lbs. De 9-7X leidde het peloton met 10.500 lbs. De 9-2X was licht met 5.220 lbs.

De 9-3 werd lichter in 2007. 5.380 lbs. De 9-5 bleef plat op 7.120 lbs. De 9-7X hield ook een gewicht van 10.500 lbs.

2008 was hetzelfde verhaal. 5.380 lbs voor de 9-3. 7.120 lbs voor de 9-5. 10.500 lbs voor de 9-7X.

Maar 2009? De 9-3 sprong naar 5.680 lbs. Waarom de stijging? Misschien versterkte chassissteunen. Of gewoon een correctie. De 9-5 en 9-7X bleven plat. 7.120 lbs en 10.500 lbs.

Saab ging in 2011 failliet. Deze cijfers vertegenwoordigen het einde van een tijdperk. De 9-7X was het enige voertuig dat echt een boot kon trekken. De sedans? Ze konden een kleine aanhangwagen trekken. Nauwelijks.

Saturnus GCWR

Saturnus probeerde praktisch te zijn. De Relay-minivan was het werkpaard. In 2006 verwerkte hij 8.500 lbs. De VUE was een compacte crossover. Hij woog op 4.857 lbs. De Ion was klein: 3.946 lbs.

2007 bracht de Aura. Het vervoerde 4.678 pond. De Outlook kwam binnen met 9.500 lbs. Dat is enorm voor een crossover. De estafette daalde naar 7.918 lbs. De VUE Hybrid woog 4.857 lbs. De hemel? Nul trekvermogen.

2008 was een puinhoop. De Outlook daalde drastisch naar 6.872 lbs. Waarom? Problemen met de gewichtsverdeling? De VUE is verhoogd naar 5.475 lbs. De VUE Hybrid woog 5.439 lbs. De Aura bleef op 4.678 lbs. De Astra en Sky hadden nog steeds geen trekvermogen.

In 2009 daalde de Outlook opnieuw. 6.852 pond. De VUE werd gehouden op 5.475 lbs. De VUE Hybrid bleef op 5.439 lbs. Saturnus was aan het instorten. De cijfers weerspiegelen de krimpende hulpbronnen. De daling van Outlook is verdacht. Het ging van 9.500 lbs naar 6.872 lbs in één jaar. Dat is een snit van 2.628 lb. Er was iets mis met het chassis of het beoordelingsproces.

Telg GCWR

Scion was het jeugdmerk van Toyota. Ze concentreerden zich op stijl, niet op bruikbaarheid. De tC, xA, xB en xD hebben allemaal streepjes. Geen GWR.

2006: tC, xA, xB. Allemaal streepjes.
2007: tC. Streepje.
2008: tC, xB, xD. Allemaal streepjes.
2009: tC, xB, xD. Allemaal streepjes.

Scion was geen voorstander van slepen. Periode. Je kon geen boot slepen. Je mocht geen aanhangwagen trekken. De perrons waren te licht. Het chassis was er niet voor geschikt. Als je moest slepen, kocht je een RAV4. Geen telg. Dit is geen beperking. Het is een ontwerpkeuze. Scion-auto’s zijn voor woon-werkverkeer. Niet om te slepen.

slimme GCWR

slim gemaakte microcars. De fortwo is klein. Het heeft geen trekvermogen. Niet in 2008. In geen enkel jaar.

De fortwo woog ongeveer 2.000 pond. Het toevoegen van een trailer zou het onmiddellijk destabiliseren. De vering kon de last niet aan. De remmen konden de combo niet stoppen. Het is fysiek onmogelijk om veilig te slepen met een slimme auto. Het streepje vertegenwoordigt de werkelijkheid

De cijfers liegen niet. Ze blijven daar gewoon in spreadsheets staan ​​totdat je ze nodig hebt. Voor slepen is het bruto gecombineerde gewicht het harde plafond. Als je er overheen gaat, riskeer je niet alleen een boete. U riskeert dat de opschorting mislukt.

Volkswagen GCWR

Volkswagen speelde halverwege de jaren 2000 een spel van massa boven materie. De aanpak van het merk op het gebied van slepen varieerde enorm per platform.

Modellen uit 2006
De meeste cross-overs en sedans hebben voor dit jaar geen specifieke gecombineerde gewichtsclassificaties gepubliceerd. De Touareg was de uitzondering. Hij zat comfortabel op 12.952 lbs. De line-up van Golf, Jetta en Beetle? Gegevens niet beschikbaar.

Modellen uit 2007
De Touareg hobbelde lichtjes omhoog. Nieuwe 13.034 lbs GCWR. Van de rest van de line-up (Eos, GTI, Passat, Rabbit) ontbrak nog steeds de gepubliceerde specificaties.

Modellen uit 2008
Een tussenjaar voor data. De R32 en GLI arriveerden, maar voor geen enkel VW-model werden GCWR-cijfers vermeld.

Modellen uit 2009
Het landschap veranderde.
* De Touareg 2 daalde terug naar 12.952 lbs.
* De Routan -minivan had een nominaal gewicht van 6.771 lbs.
* De nieuwe Tiguan verscheen met een bescheiden rating van 5.748 lbs.

Als je een kleine aanhangwagen probeert te trekken met een Jetta of Kever uit 2009, blijft het antwoord onduidelijk. De gegevens zijn er niet.

Volvo GCWR

De cijfers van Volvo vertellen een ander verhaal. Kleinere auto’s. Lagere limieten. Hogere precisie.

Modellen uit 2006
De XC90 was hier de koning met 8.694 lbs. De middelgrote S80 en XC70 schommelden rond de 7.100 lbs.
* S60: 6.843 pond
* V70: 6.746 lbs
* C70: 7.222 lbs
* S40/V50: 5.375–5.476 lbs

Modellen uit 2007
De C70 kreeg een klap. 5.942 pond. Daling van 7.222. De XC90 daalde ook lichtjes naar 8.570 lbs.

Modellen uit 2008
Voor sommigen keerde de stabiliteit terug.
* De XC90 bleef stabiel op 8.570 lbs.
* De XC70 sprong naar 7.549 lbs.
* De C30 hatchback woog op 5.105 lbs.

Modellen uit 2009
Kleine aanpassingen over de hele linie.
* XC90: 8.476 lbs (minder dan 94 lbs)
* XC70: 7.549 lbs (stabiel)
* S80: 7.425 pond
* C30: 5.351 pond

Waarom de daling van de XC90 uit 2009? Platformvernieuwingen veranderen vaak de afstelling van de ophanging. Lagere vermogens beschermen de aandrijflijn. Het is conservatieve techniek. Veilige techniek.

Het gat in de gegevens

Let op de ontbrekende jaren? 2008 was voor Volkswagen een blanco lei. 2006 voor de Kever had geen beoordeling. Dit is geen vergissing. Het is hoe de DMV en de fabrikanten destijds gegevens rapporteerden. Als u op zoek bent naar een specifieke Volkswagen GCWR voor een model dat niet kan worden getrokken, zult u deze niet vinden.

Waarom dit belangrijk is

De meeste mensen verwarren GVWR met GCWR. Ze kijken naar de sticker op de deurpost. Ze zien **