Паливна економічність. Потужність. Крутний момент. Ці цифри прості. Ви бачите їх на наклейці на вікні та у таблиці специфікацій, і все зрозуміло. Час розгону від 0 до 60 миль/год. Знайоме. Об’єм салону? Ви знаєте, що означає кубічний фут. Коли ви вибираєте седан або вантажівку, ці показники кажуть вам точно, що ви отримуєте за власний кошт.
Більшість покупців автомобілів розуміють основи.
Але є цифри, які ставлять людей у глухий кут. Ті, що викликають плутанину у нових покупців. Ігнорування їх може мати серйозні наслідки. Візьмемо, наприклад, рейтинг маси зчіпки (GCWR). Якщо ви плануєте буксирувати причіп, потрібно знати це число. Ви повинні поважати цю межу.
Що саме таке GCWR?
GCWR – це конкретний ваговий ліміт, встановлений виробником. Він являє собою максимальну загальну вагу завантаженого буксируючого транспортного засобу і прикріпленого до нього завантаженого причепа. Сукупна вага обох не повинна перевищувати цю межу.
Це схоже на рейтинг повної маси транспортного засобу (GVWR), але є ключовою відмінністю. GVWR застосовується до одного транспортного засобу. GCWR застосовується до двох зчеплених транспортних засобів. До буксируючого автомобіля та до причепа.
Компанія Ford Motor Company пояснює, як вони розраховують це число. Ви складаєте:
– Заявлену масу автомобіля у спорядженому стані
– Допустиму вантажопідйомність
– Вага водія та пасажирів
– Вага причепа
Це не фактичний вимір вашого поточного навантаження. Це стеля. Жорстка межа, встановлена інженерами.
Чому це число має значення?
Безпека. Це основна причина, через яку виробники встановлюють GCWR.
Перевантаження буксируючого транспортного засобу небезпечне. Перевантаження причепа небезпечне. Перевантаження обох? Це рецепт катастрофи.
Тяжке навантаження погано контролюється. Але справа не лише у керованості. Під загрозою є кілька компонентів.
Гальмівні системи можуть перегрітися. Вони можуть вийти з ладу. Якщо ваші гальма відмовить, ви не зможете безпечно сповільнитись або зупинитися.
Шини можуть витримати додаткове навантаження. Пробій колеса на високій швидкості – це кошмарний сценарій.
Двигун та трансмісія буксируючого автомобіля можуть перегрітися через навантаження. За цим слідує механічна поломка.
Компоненти підвіски можуть погнутися або зламатися. Втративши контроль над підвіскою, ви втрачаєте контроль над транспортним засобом.
Є багато способів, якими все може піти не так, якщо ігнорувати вагові обмеження. Ви ніколи не повинні перевищувати GCWR вашого автомобіля.
Де знайти ваш GCWR
Якщо ви збираєтеся буксирувати, виявите обережність. Дізнайтесь GCWR вашого автомобіля перед тим, як причепити причіп.
Де шукати?
Зазвичай цю інформацію можна знайти на наклейці усередині дверної рами автомобіля. Шукайте в районі, де замикаються водійські двері. Це B-стійка для більшості седанів та позашляховиків.
Інший варіант – інтернет. Більшість виробників публікують цю інформацію у мережі. Перевірте посібник з експлуатації або веб-сайт підтримки виробника.
Дані GCWR для Acura
Залежно від марки та року випуску, ви можете знайти рейтинг повної маси зчіпки для вашого автомобіля. Нижче наведено дані для моделей Acura з 2006 по 2009 рік.
| рік | Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX 8121 | |
| 2006 | RL | 5162 |
| 2006 | RSX | 4384 |
| 2006 | TL | 4730 |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX 10053 | |
| 2007 | RL | 5164 |
| 2007 | RDX | 6394 |
| 2007 | TL | 4773 |
| 2007 | TSX | 4407 |
| 2008 | MDX 10053 | |
| 2008 | RL | 5164 |
| 2008 | RSX | 6394 |
| 2008 | TL | 4773 |
| 2008 | TSX | 4407 |
| 2009 | MDX 10053 | |
| 2009 | RL | 5233 |
| 2009 | RSX | 5574 |
| 2009 | TSX | 4550 |
Додаткові специфікації Acura:
– GVWR Acura
– GAWR Acura
– Вантажопідйомність Acura
– Маса у спорядженому стані Acura
– Вантажопідйомність Acura
– Буксирувальна здатність Acura
Дані GCWR для Audi
Ось дані для моделей Audi з 2006 до 2009 року.
| рік | Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | – |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | – |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | 10665 |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | – |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | 10665 |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Q7 | 10665 |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Додаткові специфікації Audi:
– GVWR
Ліміти буксирування BMW
Цифри GCWR (Gross Combined Weight Rating – повна маса зчіпки) BMW з 2006 по 2009 рік розповідають історію важких позашляховиків та напрочуд низьких обмежень для седанів. Якщо подивитися на X5 2006 року, його рейтинг становить 10 802 фунта. Це серйозна вантажопідйомність. X3 знаходиться на нижчому рівні – 7673 фунти. А як же седани? Вони практично не враховуються. Моделі 325, 330, 525, 530, 550, 650, 750 та 760 мають прочерки. Місткість для буксирування не вказана. Вони не призначені для цього. M3, M5 та M6 також показують прочерки. Спортивні версії часто втрачають утилітарні можливості для буксирування.
2007 приносить Alpina B7. GCWR, як і раніше, не вказано. X5 трохи збільшується до 11132 фунтів. X3 залишається на рівні 7662 фунта. Моделі Z4 залишаються без даних.
До 2008 року лінійка змінюється. З’являються купе 128 і 135. Даних для буксирування, як і раніше, немає. У 5 серії з’являються моделі 528 і 535. Вперше з’являється X6 з GCWR 11 044 фунта. X5 залишається на рівні 11132 фунта. X3 залишається на рівні 7662 фунта.
У 2009 році 750 модель відмовляється від V12 на користь легшого двигуна, але GCWR не вказаний. Повертається M6. X5 трохи знижується до 11066 фунтів. X6 залишається на рівні 11044 фунта. Якщо ви шукаєте GCWR BMW за моделями, позашляховики — єдина послідовна відповідь. Седани та купе створені виключно для водіння, а не для буксирування.
«Якщо у специфікації стоїть прочерк, не намагайтеся буксирувати на ньому. Ви зіпсуєте коробку передач».
Важковаговики Buick
Buick у цю епоху орієнтований на сімейні круїзери та один конкретний позашляховик. Седани LaCrosse і Lucerne обмежені 4645 і 4914 фунтами відповідно. Це не межа для буксирування. Цього ледве вистачить для невеликого водного мотоцикла та шолома. Rainier, середньорозмірний позашляховик, досягає 10500 фунтів. Rendezvous – 7746 фунтів. Terraza, мінівен, видає 8500 фунтів.
2007 повторює показники седанів. Rainier та Rendezvous залишаються колишніми.
2008 представляє Enclave. Тут Buick підвищує планку. GCWR Enclave різко зростає до 9500 фунтів. LaCrosse та Lucerne залишаються без змін.
У 2009 році Enclave тримається на рівні 9500 фунтів. Седани не змінюються. Buick не будував спортивних автомобілів, готових до буксирування. Вони створювали комфортні транспортні засоби для будинків біля озера та кемперів. Якщо вам потрібні специфікації GCWR Buick, дивіться на позашляховики. Седани призначені для поїздок працювати, а чи не для кемпінгу.
Місткість Cadillac
Cadillac грає у великій лізі. CTS починається з низького показника 4659 фунтів. CTS-V підвищує його до 5000 фунтів. DTS знаходиться на рівні 5159 фунтів. SRX починається з 5314 фунтів і до 2007 року піднімається до 6314 фунтів. Моделі STS коливаються близько 5 000-5 500 фунтів.
Потім є Escalade. Тут цифри стають реальними. Escalade 2006 видає 12 902 фунта. ESV підвищує цей показник до 14 000 фунтів. EXT, з вантажним відсіком пікапа, досягає 13464 фунта. У XLR та XLR-V немає зазначеної місткості. Люксові кабріолети не призначені для буксирування.
2007 року лінійка Escalade стандартизується. Всі три кузови – звичайний, ESV та EXT – досягають 14 000 фунтів. SRX значно збільшується до 6314 фунтів. STS-V піднімається до 5544 фунтів.
2008 та 2009 роки зберігають планку Escalade на рівні 14 000 фунтів. CTS-V тримається на 5 000 фунтів у 2006 році, потім підстрибує до 5 011 фунтів у 2008 та 2009 роках. STS-V тримається на рівні 5544 фунта. Escalade Hybrid 2009 року знижується до 6314 фунтів. Це – зниження. Гібриди часто мають більш низькі обмеження щодо буксирування через обмеження батареї та охолодження. Для буксирування Cadillac GCWR Escalade ESV є королем. Він тягне невеликий будинок.
Вантажівки Chevrolet
Chevrolet тут є лідером за обсягами. Дані 2006 невпорядковані. Avalanche 1500 видає 12863 фунта. Версія 2500? 16878 фунтів. Silverado 1500 починається з 10839 фунтів. 2500 HD та 3500 HD обидва досягають 16 000 фунтів. Suburban 2500 видає 13822 фунта. Tahoe та Suburban 1500 мають прочерки. Не вказано.
2007 очищає деякі лінії 1500. Silverado 1500 Classic знижується до 10 798 фунтів. 2500 HD залишається на рівні 16000 фунтів. Suburban 2500 піднімається до 14 000 фунтів. Tahoe з’являється з показником 10000 фунтів. Avalanche 1500 сягає 13 000 фунтів.
2008 послідовний. Silverado 1500 тримається на рівні 10000 фунтів. 2500 HD та 3500 HD залишаються на рівні 16 000 фунтів. Suburban 2500 підстрибує до 16000 фунтів. Tahoe Hybrid з’являється із показником 12 000 фунтів.
2009 приносить Traverse в суміш з показником 9 500 фунтів. З’являються фургони Express. 1500 видає 12000 фунтів. 2500 знижується до 11788 фунтів. 3500 сягає 12 000 фунтів. Silverado 2500 HD та 3500 HD залишаються на рівні 16 000 фунтів. Suburban 2500 тримається лише на рівні 16 000 фунтів. Tahoe Hybrid залишається на рівні 12000 фунтів.
Якщо вам потрібний GCWR Chevrolet для важкого буксирування, вантажівки 2500 HD та 3500 HD є вашою базою. 16 000 фунтів – це мінімум для серйозної роботи. Tahoe Hybrid – це компроміс, що пропонує 12 000 фунтів, але економить паливо. Traverse – це кросовер, а не вантажівка. Його максимум складає 9500 фунтів. Не плутайте їх.
Статистика буксирування Chrysler
Chrysler у цю епоху прив’язаний до платформи Dodge. Седан 300 починається з 4862 фунтів. 300C з двигуном Hemi піднімається до 6216 фунтів. Мінівен Pacifica низький, 4297 фунтів у 2006 році, потім підстрибує до 7105 фунтів у 2007 році. PT Cruiser сильно варіюється. 8132 фунти в 2006 році. Потім знижується до 4297 фунтів у 2007 році. Потім знову до 7105 фунтів у 2008 році. Потім знову до 4297 фунтів в 2009 році. Епізодично.
Позашляховик Aspen з’являється у 2007 році. Він сягає 11 000 фунтів. У 2008 році він підстрибує до 13966 фунтів. 2009 року він знову знижується до 11 000 фунтів. Aspen Hybrid 2009 року тримається на рівні 11700 фунтів. Мінівен Town & Country починається з 6 600 фунтів, піднімаючи
Числа GCWR не брешуть. Вони точно показують, яка загальна вага може витримати ваш автомобіль, перш ніж почнуться поломки. Або спалах. Йдеться про Gross Combined Weight Rating (повну допустиму вагу у складі автопоїзда). У цю суму входять вага самого автомобіля, причепа, пасажирів та продуктів. Якщо перевищити цей ліміт, ви ризикуєте не лише анулюванням гарантії. Ви ризикуєте потрапити у дуже дорогу аварію.
Нижче наведено дані для моделей 2006–2009 років. Без зайвих слів. Лише фунти.
GCWR для Ford
У цей період Ford випускав автомобілі для різних сегментів. Були важкі робочі конячки у серіях E-Series та вантажівках Super Duty. Потім були сімейні позашляховики. А потім були моделі, яким взагалі не варто було б буксирувати що-небудь.
Моделі Ford 2006 року
Crown Victoria має показник 5592 фунта. Важко назвати його чемпіоном із буксирування. Але ж E-350 Super Duty? Ця машина може витримати 13000 фунтів у складі автопоїзда.
- Crown Victoria: 5 592
- E 150: 11318
- E 250: 10 912
- E 350 Super Duty: 13 000
- Escape: 4 830
- Escape Hybrid: 4777
- Explorer: 7700
- F 150: 11665
- F 250: 15 000
- F 350: 15 000
- Five Hundred: 4 799
- Focus: 3 771
- Freestar: 7 945
- Freestyle: 6 109
- Fusion: –
- GT: –
- Mustang: –
- Ranger: 9360
- Taurus: –
Моделі Ford 2007 року
F-250 та F-350 збільшують показник до 17 000 фунтів. Це значний стрибок. Expedition EL також отримує невелике збільшення порівняно із стандартним Expedition.
- Crown Victoria: 5 751
- E 150: 11500
- E 250: 11000
- E 350 Super Duty: 13 000
- Edge: 6 248
- Escape: 4 830
- Escape Hybrid: 4777
- Expedition: 14 928
- Expedition EL: 15078
- Explorer: 8500
- Explorer Sport Trac: 10 000
- F 150: 11700
- F 250: 17000
- F 350: 17000
- Five Hundred: 4 793
- Focus: 3 771
- Freestar: 7000
- Freestyle: 6 109
- Fusion: –
- Mustang: 4 611
- Ranger: 5 820
Моделі Ford 2008 року
Тут утворюється F-450. 27000 фунтів. Здебільшого це призначено для комерційного використання. Зверніть увагу, що F-250 знижується до 15 000 фунтів, в той час як F-350 залишається на рівні 17 000 фунтів. Непослідовно? Можливо. Перевірте посібник користувача.
- E 150: 11500
- E 250: 11500
- E 350 Super Duty: 13 000
- Edge: 6 248
- Escape: 4 940
- Escape Hybrid: 4788
- Expedition: 14 928
- Expedition EL: 15078
- Explorer: 8500
- Explorer Sport Trac: 8500
- F 150: 11765
- F 250: 15 000
- F 350: 17000
- F 450: 27 000
- Focus: –
- Fusion: –
- Mustang: 4 611
- Ranger: 6000
- Taurus: 4793
- Taurus X: 6 183
Моделі Ford 2009 року
F-150 демонструє величезний стрибок до 14950 фунтів. Ймовірно, через оновлення рами чи підвіски. F-450 значно знижується до 16983 фунтів, що вказує на відмінності в конфігурації або зміну цільового призначення.
- E 150: 11500
- E 250: 11500
- E 350 Super Duty: 13 000
- Edge: 6 248
- Escape: 4 940
- Escape Hybrid: 4788
- Expedition: 15 000
- Explorer: 8110
- Explorer Sport Trac: 8233
- F 150: 14950
- F 450: 16983
- Flex: 6 900
- Focus: –
- Fusion: –
- Mustang: 4 611
- Ranger: 6000
- Taurus: 4793
- Taurus X: 6 183
GCWR для GMC
GMC та Chevrolet використовують спільні платформи. Ці цифри близькі до еквівалентних показників Шевроле, що логічно. Моделі Sierra 3500 демонструють більші коливання від року до року, ніж можна було б очікувати.
Моделі GMC 2006 року
- Canyon: 5 179
- Envoy: 10 000
- Envoy XL: 10 000
- Savana 1500: 9500
- Savana 2500: 12 000
- Savana 3500: 12 000
- Sierra 1500: 8361
- Sierra 2500: 15792
- Sierra 3500: 15 792
- Yukon: 11 000
- Yukon XL: 13 000
Моделі GMC 2007 року
Sierra 3500 знижується до 15342 фунтів. Потім показник знову зростає. Canyon трохи збільшує
Kia GCWR
У перші роки участь Kia в обговоренні важких вантажів була мінімальною. Optima стабільно тримається на позначці 5292 фунта в період з 2006 по 2008 рік. Що стосується дрібниць на кшталт серії Rio та Spectra? Даних немає. Не шукайте їх.
Sedona підскочила до 8015 фунтів у 2007 році, а потім зникла зі специфікацій до 2008 року. Це дивно. Чи зняли рейтинг буксирування? Чи просто перестали його публікувати? Sorento – справжній робочий кінь тут. Він досягає 9299 фунтів у 2007 та 2008 роках. Це майже 10 тисяч. Хороший показник для компактного позашляховика на той час.
Sportage залишається незмінною. 4880 фунтів у 2006 та 2007 роках. Нічого не змінилося. Borrego з’являється в 2009 році з значними 9398 фунтами. Це велика вантажівка в масці.
Land Rover GCWR
Land Rover не займається дрібницями. Лінійка Range Rover – це звір. Моделі 2006 починаються з 13165 фунтів для LR3. Сам Range Rover? 13324 фунти. Sport? 13318 фунтів.
До 2007 року LR3 збільшується до 13276 фунтів. Range Rover Sport досягає 13334 фунтів. Зверніть увагу на сталість. Ці цифри не сильно вагаються.
LR2 з’являється у 2008 році без рейтингу. Потім у 2009 році він опускається до скромних 7905 фунтів. Це невеликий позашляховик. Очевидно.
Великі моделі продовжують зростати. LR3 досягає 13662 фунтів у 2009 році. Сам Range Rover? 13564 фунти. Sport залишається стабільним на рівні 13334 фунтів. Це важковози. Ви не купуєте їх, щоб заощаджувати паливо.
Lexus GCWR
Lexus дотримується середини. Лінійки ES та GS? Порожні комірки. Немає даних про буксирування. Зосередьтеся на позашляховиках та важких седанах.
LS 430 у 2006 році тягне 6140 фунтів. Це багато для седана. LX 470? 12240 фунтів. Це Land Cruiser з найкращою шкірою.
RX 330 у 2006 році показує 7510 фунтів. Гібридний RX 400h? 8015 фунтів. Трохи більше моменту, що крутить, трохи більше потужності.
2008 приносить LX 570. 14645 фунтів. Це тяжко. Це танк. RX 350 падає до 6020 фунтів. Гібридний RX 400h падає до 6340 фунтів. Чому зниження? Інша платформа? Чи просто консервативні рейтинги?
IS-F з’являється у 2009 році. Нема буксирування. Це машина із потужним двигуном. Ви не буксируєте на таких машинах.
Lincoln GCWR
Lincoln грає інакше. Town Car – це релікт. 6460 фунтів у 2006 році. 6502 фунти у 2008 та 2009 роках. Це автобус на колесах.
Navigator – зірка. 11900 фунтів у 2006 році. Стрибає до 15000 фунтів у 2007 році. Він лишається там до 2009 року. Це 15 тисяч. Ви можете буксирувати будинок із такою потужністю.
Mark LT? 14500 фунтів з 2006 до 2008 року. Це пікап, замаскований під джип. Він сильно тягне.
MKX з’являється з 6370 фунтами у 2007 році, потім збільшується до 7350 фунтів у 2008 та 2009 роках. MKS? 5277 фунтів. Він менший. Менше потужності.
Mazda GCZR
Цифри Mazda… утилітарні. Вантажівки серії B. Вони мало змінюються.
B2300 коливається навколо 4744 фунтів до 4800 фунтів. B4000? 6973 фунти у 2006 році. Потім 7000 фунтів у 2007 та 2008 роках. Там він закінчується.
CX-9 – найбільший. 6826 фунтів у 2007 році. Падає до 6484 фунтів у 2009 році. Вони понизили рейтинг буксирування? Чи це помилка? Зазвичай, ці рейтинги залишаються статичними, якщо не змінюється двигун. V6 залишився тим самим. Може, вони просто поновили таблицю.
Tribute Hybrid у 2008 році показує 4747 фунтів. Бензиновий Tribute? 4893 фунти. Гібрид не допомагає під час буксирування. Логічно.
Mercedes-Benz GCWR
Мерседес точний. І високий.
Клас ML у 2006 році? 6773 фунти для ML350. 6893 фунтів для ML500. Маленькі цифри для німецького розкішного позашляховика.
Але потім з’являється клас GL. 2007 рік. GL320? 12946 фунтів. GL450? 12399 фунтів. G500? 12695 фунтів. Це позашляховики повного розміру.
ML63 AMG? 12443 фунти у 2007 та 2008 роках. Він швидкий, але й важкий.
GL550 досягає 13084 фунтів у 2008 та 2009 роках. Це серйозна потужність. R-Class у 2009 році? 8590 фунтів. Це мінівен з іншою емблемою.
ML350 залишається стабільним на рівні 12055 фунтів з 2007 по 2009 рік. Постійність тут ключова.
Mercury GCWR
Mercury – мертва вага. Буквально. Але він тягне.
Mountaineer? 8111 фунтів у 2006 році. Збільшується до 8217 фунтів у 2007 році. Залишається там до 2009 року. Це Ford Explorer з іншою решіткою радіатора.
Grand Marquis росте. 5688 фунтів у 2006 році. 6000 фунтів у 2008 році. 6600 фунтів у 2009 році. Вони покращили силову установку. Або рейтинг. У будь-якому випадку він тягне більше.
Mariner Hybrid? 4937 фунтів у 2006 та 2007 роках. Падає до 4809 фунтів у 2008 та 2009 роках. Негібридний Mariner? 4935 фунтів, потім 4991 фунт. Гібрид знижує вашу потужність буксирування. Це правило.
MINI GCWR
MINI не буксирує. Принаймні більше не буксирує.
Cooper Hardtop? Нічого. Convertible? Нічого. Clubman? Нічого. John Cooper Works? Досі нічого.
Ці машини невеликі. Вони легені. Вони веселі. Вони не для перевезення чогось важчого за вихідне прання. Якщо вам потрібно буксирувати, перегляньте в іншому місці.
Mitsubishi GCWR
Mitsubishi непослідовна.
Endeavor у 2006 році? 7519 фунтів. Падає до 6108 фунтів у 2007 році. Повертається до 7552 фунтів у 2008 році. Чому? Виправили проблему із підвіскою? Чи просто змінили рейтинг? Це збиває з пантелику.
Outlander? 4891 фунт у 2006 році. Збільшується до 5682 фунтів у 2007 році. Падає до 5045 фунтів у 2008 році. Він вагається.
Raider? Dodge Raider. 8600 фунтів у 2006 році. **85
Nissan GCWR
Тяжкоатлети Nissan домінували в рейтингах тягових характеристик середини 2000-х років. Якщо у 2006 році вам потрібно було перевозити щось суттєве, Armada та Titan були вашими єдиними реальними варіантами. Armada мав показник 11 818 фунтів, тоді як Titan досягав 11 465 фунтів. Frontier тримався на рівні близько 10 676 фунтів. Для легших завдань? Maxima і Altima ледь перевищували позначку 4 700 фунтів. До 2007 року Nissan збільшив показник Armada до 12 800 фунтів, а Titan – до 11 600 фунтів. Frontier піднявся до 11133 фунтів.
У 2008 модельному році Armada продемонстрував величезний стрибок. Він підскочив до 15 100 фунтів. Це значне збільшення. Frontier трохи знизився до 10 676 фунтів. Xterra втратила у вазі, впавши з 9 658 фунтів у 2007 році до 9 300 фунтів у 2008 році. Чому? Ймовірно, через інженерні доробки або нові стандарти ваги. Rogue з’явився на сцені зі скромним показником GCWR у 4 430 фунтів.
2009 приніс незначні коригування. Armada залишився на рівні 15 100 фунтів. Titan залишився на рівні 11688 фунтів. Frontier повернувся до позначки 11133 фунти. Murano знизився до 7505 фунтів. Більшість седанів та кросоверів залишилися без змін. GT-R? Показник тягового зусилля, як і раніше, не вказаний. Ці цифри не просто статистика. Вони говорять про те, для чого було створено конструкцію шасі.
“Скачок Armada 2008 року до 15 100 фунтів змінив правила гри для покупців повнорозмірних позашляховиків.”
Pontiac GCWR
Pontiac переживала свої останні дні. Дані відображають скорочення модельного ряду бренду. У 2006 році Grand Prix лідирував із показником 4 634 фунти. Montana SV6 був найбільш важким тягачом з показником 8 500 фунтів. G6 і GTO йшли слідом із показниками 4 530 фунтів та 4 578 фунтів відповідно. Vibe був легким із показником 4 351 фунт.
До 2007 року з’явився G5 із показником 4 141 фунт. Torrent трохи виріс до 7407 фунтів. Grand Prix втратив кілька фунтів, зупинившись на позначці 4627 фунтів. GTO зник. Solstice, як і раніше, мав нульову тягову здатність.
У 2008 році у гру вступив G8. Він мав показник 6035 фунтів. Це солідна цифра для седана із заднім приводом. G6 знизився до 4455 фунтів. Torrent залишився на рівні 7310 фунтів. Vibe знизився до 4350 фунтів.
У 2009 році G5 знизився до 3902 фунтів. G6 залишився на рівні 4455 фунтів. G8 залишився на рівні 6035 фунтів. Vibe трохи виріс до 4506 фунтів. Pontiac не пережив цієї епохи. Цифри показують компанію, яка намагається вичавити корисність зі спортивних платформ. Це не спрацювало. G8 був останньою спробою. 6035 фунтів стали його піковим значенням.
Porsche GCWR
Porsche не дбала про буксирування. Або так вони твердили. У 911, Boxster та Cayman стоїть прочерк. Нема показника GCWR. Їх не можна буксирувати. Крапка.
Cayenne став винятком. У 2006 році він мав показник 12628 фунтів. У 2008 році він зберіг той самий показник 12 628 фунтів. Потім, у 2009 році, Porsche трохи збільшив його до 12650 фунтів. Збільшення на 22 фунти. Ось і все.
Чому така консервативність? Porsche ставить пріоритет керованість. Буксирування погіршує центр тяжкості. Cayenne – це спортивний автомобіль у масці. Причіп компрометує цю ідентичність. Цифри підтверджують це. Вони ледве перевищили позначку 13 000 фунтів, тоді як інші бренди досягали 15 000+. Це не баг. Це фіча. Ви купуєте Porsche, щоб керувати його. А не щоби перевозити вантажі.
Saab GCWR
Saab будувала автомобілі для людей, які цінували крутний момент та безпеку. 9-3 та 9-5 були седанами. 9-7X був перейменований Chevrolet Trailblazer EXT.
2006 року 9-3 мав показник 5 430 фунтів. 9-5 був важчим із показником 7 120 фунтів. 9-7X лідирував у групі з показником 10500 фунтів. 9-2X був легким із показником 5 220 фунтів.
У 2007 році 9-3 полегшало. 5 380 фунтів. 9-5 залишився без змін на рівні 7120 фунтів. 9-7X також зберіг показник 10 500 фунтів.
2008 приніс ту ж історію. 5380 фунтів для 9-3. 7 120 фунтів для 9-5. 10500 фунтів для 9-7X.
Але ж 2009 рік? 9-3 підскочив до 5680 фунтів. Чому таке збільшення? Можливо, посилені кріплення шасі. Або просто коригування. 9-5 та 9-7X залишилися без змін. 7 120 фунтів та 10 500 фунтів.
Saab збанкрутувала у 2011 році. Ці цифри становлять кінець епохи. 9-7X був єдиним автомобілем, який міг реально буксирувати човен. Седани? Вони могли тягнути невеликий причіп. Щойно.
Saturn GCWR
Saturn намагалася бути практичною. Мінівен Relay був робочим конем. У 2006 році він мав показник 8500 фунтів. VUE був компактним кросовером. Він мав показник 4857 фунтів. Ion був крихітним із показником 3 946 фунтів.
2007 приніс Aura. Він мав показник 4678 фунтів. Outlook з’явився з показником 9500 фунтів. Це величезна цифра для кросовера. Relay знизився до 7 918 фунтів. VUE Hybrid мав показник 4857 фунтів. Sky? Нульова тягова здатність.
2008 був хаотичним. Outlook різко знизився до 6872 фунтів. Чому? Проблеми із розподілом ваги? VUE збільшився до 5475 фунтів. VUE Hybrid мав показник 5439 фунтів. Aura залишився на рівні 4 678 фунтів. Astra та Sky досі не мали тягової здібності.
2009 побачив повторне зниження Outlook. 6 852 фунти. VUE залишився на рівні 5475 фунтів. VUE Hybrid залишився на рівні 5439 фунтів. Saturn валилася. Цифри відбивають скорочення ресурсів. Зниження показника Outlook викликає підозри. Він впав з 9500 фунтів до 6872 фунтів за один рік. Це скорочення на 2628 фунтів. Щось було не так із шасі чи процесом рейтингування.
Scion GCWR
Scion був молодіжним брендом Toyota. Вони фокусувалися на стилі, а чи не на корисності. tC, xA, xB та xD мають прочерки. Нема показника GCWR.
2006: tC, xA, xB. Усі прочерки.
2007: tC. Прочерк.
2008: tC, xB, xD. Усі прочерки.
2009: tC, xB, xD. Усі прочерки.
Scion не підтримував буксирування. Крапка. Ви не могли буксирувати човен. Ви не могли буксирувати причіп. Платформи були надто легкими. Шасі не було розраховане на це. Якщо вам потрібно було буксирувати, ви купували RAV4. А не Scion. Це не обмеження. Це дизайнерське рішення. Автомобілі Scion призначені для подорожей на роботу. А не для перевезення вантажів.
smart GCWR
Smart виробляв мікроавтомобілі. fortwo крихітний. Він не має тягової здатності. Ні 2008 року. У будь-який інший рік.
fortwo важив приблизно 2 000 фунтів. Додавання причепа негайно дестабілізувало б його. Підвіска не витримала б навантаження. Гальма не змогли б зупинити комбінацію. Безпечно буксирувати з smart фізично неможливо. Прочерк відбиває реальність
Цифри не брешуть. Вони просто чекають у таблицях, поки вони вам не знадобляться. Для буксирування повна допустима вага в зчіпці (Gross Combined Weight Rating) є жорсткою межею. Якщо ви перевищите його, ви ризикуєте не тільки отримати штраф. Ви ризикуєте виходом із ладу підвіски.
Дані GCWR для Volkswagen
У середині 2000-х Volkswagen робив ставку на масу, а не на матеріальні витрати. Підхід бренду до буксирування сильно відрізнявся залежно від платформи.
Моделі 2006 року
Більшість кросоверів і седанів не публікували конкретних даних про повну допустиму вагу в зчіпці за цей рік. Винятком став Touareg. Його показник склав комфортні 12 952 фунти. Що стосується лінійки Golf, Jetta та Beetle? Дані відсутні.
Моделі 2007 року
Touareg трохи збільшив показник. Нова межа GCWR склала 13 034 фунти. Решта модельного ряду – Eos, GTI, Passat, Rabbit – як і раніше не мала опублікованих специфікацій.
Моделі 2008 року
Рік без даних. З’явилися моделі R32 та GLI, але для будь-якої моделі VW дані про GCWR не вказувалися.
Моделі 2009 року
Ситуація змінилася.
Touareg 2 повернувся до показника 12 952 фунта.
* Мінівен Routan мав рейтинг 6 771 фунт.
* Новий Tiguan з’явився зі скромним рейтингом 5 748 фунтів.
Якщо ви намагаєтеся буксирувати невеликий причіп на 2009 році випуску з Jetta або Beetle, відповідь залишається незрозумілою. Даних просто немає.
Дані GCWR для Volvo
Цифри Volvo розповідають іншу історію. Найменші автомобілі. Нижчі межі. Вища точність.
Моделі 2006 року
XC90 був королем тут із показником 8 694 фунта. Середньорозмірні S80 та XC70 знаходилися в районі 7 100 фунтів.
* S60: 6 843 фунта
* V70: 6 746 фунтів
* C70: 7 222 фунти
* S40/V50: 5 375–5 476 фунтів
Моделі 2007 року
C70 втратив у показниках. 5 942 фунти. Зниження з 7222. XC90 також трохи впав до 8570 фунтів.
Моделі 2008 року
Для деяких моделей повернулася стабільність.
* XC90 зберіг показник на рівні 8570 фунтів.
* XC70 виріс до 7 549 фунтів.
* Хетчбек C30 склав 5 105 фунтів.
Моделі 2009 року
Незначні зміни у всій лінійці.
* XC90: 8 476 фунтів (зниження на 94 фунти)
* XC70: 7 549 фунтів (стабільно)
* S80: 7 425 фунтів
* C30: 5 351 фунт
Чому сталося зниження показника для XC90 2009? Оновлення платформи часто змінює налаштування підвіски. Нижчі рейтинги захищають трансмісію. Це консервативна інженерія. Безпечна інженерія.
Пробіл у даних
Помітили пропущені роки? 2008 для Volkswagen був чистим листом. Beetle 2006 року не мав рейтингу. Це не недогляд. Так DMV та виробники повідомляли дані в той час. Якщо ви шукаєте конкретний GCWR для Volkswagen для моделі, не призначеної для буксирування, ви її не знайдете.
Чому це важливо
Більшість людей плутають GV

























