Бойова «лада веста» для зимових гонок-чим вона відрізняється від серійної? багато детальних фото

На полігоні автовазу в селі соснівка пройшла традиційна «гонка чемпіонів». Вже вп’яте кращі гонщики росії виступали за кермом седанів «лада веста». Чим вони відрізняються від звичайних машин? читайте в нашому огляді!

В середині січня “лада спорт” зібрала на трасі полігону автоваз 16 кращих гонщиків країни. У їх числі-перший російський пілот формули – 1 віталій петров, один з найсильніших дрифтерів планети аркадій цареградцев, легенда російського турингу дмитро брагін і багато інших.

Мабуть, головні суперники “гонки чемпіонів” останніх років-дмитро брагін і кирило ладигін — зустрілися в півфінальному заїзді. Брагіну в цьому році не пощастило, він поступився кирилу і відправився боротися за третє місце, де з легкістю вирвав перемогу у ралліста дмитра воронова.

Битва за перше місце розгорнулася між кирилом ладигіним і володимиром шешеніним. За регламентом перемога у фіналі присуджується тому, хто два рази першим фінішує в заїздах. Перемога володимира шешеніна в першому заїзді стала для всіх сюрпризом, проте в наступних двох спробах кирило ладигін помилок не зробив і у восьмий раз став переможцем гонки.

Головна особливість “гонки чемпіонів” – рівні умови між суперниками. Один і той же трек, однакові погодні умови і машини. Про них ми розповімо докладніше.

В основі жовтої гоночної “лади вести спорт” – звичайні серійні седани. Зовні спортивні автомобілі практично нічим не відрізняються від машин з автосалону, не рахуючи яскравої розмальовки і рекламних наклейок.

Але якщо придивитися уважніше, можна помітити білі литі диски з шинами pirelli sottozero 185/65 r15 з висотою шипа 4,5 мм.ці колеса спеціально підбирали для «гонки чемпіонів». Невеликий розмір дисків і бойова гума з високим шипом дозволили повністю реалізувати потенціал мотора.

Відкриваємо двері і бачимо каркас безпеки. Він забезпечує захист спортсмена в разі аварії і надає кузову додаткову жорсткість. Заради полегшення салон машини практично повністю випатрали. Замість штатних передніх сидінь – “ковші” omp з п’ятиточковими ременями безпеки.

Мультируль замінили на обшитий алькантарою кермо sparco, цим же матеріалом обробили передню панель. І красиво, і функціонально: на сонці штучна замша не відблискує.

Стандартну комбінацію приладів замінили на гоночну і частково електронну, де основне місце відведено шкалою тахометра. Адже обороти двигуна для гонщика набагато важливіше швидкості. Тому, в бойову “весту” встановили ще й світлодіодні індикатори, які підкажуть оптимальний момент для перемикання передач. А для другорядної інформації відведено місце на невеликому багаторядковому дисплеї.

Від звичного видимого в салоні механізму коробки залишився тільки важіль коробки передач. Всі троси і кріплення оголені — так легше ремонтувати вузол. До слова, у самої коробки передач (як і раніше п’ятиступінчастою) змінили передавальні числа: головна пара стала дуже короткою — з відношенням 5,3.

Зібрані нутрощі в корпусі коробки ваз-2181, місце синхронізаторів зайняли кулачкові муфти. Пристосувавшись, можна перемикатися, не втрачаючи часу на вичавлювання. З інших змін в трансмісії-диференціал підвищеного тертя.

Працює коробка в парі з 16-клапанним двигуном ваз-21126 об’ємом 1,6 літра, який в серійній машині розвиває 98 кінських сил. У спорт-версії в двигуні з’явилися оригінальний впускний і випускний колектори lada sport, прямоточна система випуску, інші распредвали з великим підйомом клапанів і оригінальна програма управління двигуном. З цими модифікаціями потужність двигуна підвищилася до 170 к. С., а крутний момент зріс до 175 нм!

Варто визнати, що звук двигуна у гоночної “вести” – породистий. Вона бурчить і з хрипотою покашлює на холостих, зі зростанням оборотів звук не приголомшує і не дратує, а навпаки, приємно розкриває свій зловісний рик.

Без уваги не залишилася і керованість. Вдале шасі» вести ” не потребувало багато доопрацювань. У передній підвісці гумометалеві з’єднання замінили на сферичні шарніри, прибравши податливість. Замість серійних, встановили спортивні газонаповнені амортизатори і спеціальні пружини, розроблені під зимові трекові гонки.

Можливо, завдяки подібним гонкам в модельному ряду “лади «з’явиться більше спортивних версій, в яких буде врахований досвід команди»лада спорт”. Адже наші можуть, коли захочуть.