Борщ за 25 рублів, новий гоночний вантажівка і душ з лічильником: будні команди камаз-майстер на «шовковому шляху»

На ралі «шовковий шлях» команда «камаз-майстер» виставила сім екіпажів. “синя армада” хотіла обкатати в умовах міжнародної гонки свою молодь. У бій разом зі “старими” пішли новачки: пілот богдан карімов, штурман альберт арсланов, механіки іскандер романов і вадим ахметов. І ще одна інтрига: сергій савостін, директор команди, повідомив, що в гонці дебютує вантажівка покоління к5, камаз-435091.

У день, коли я прилетів на зустріч з командою, по телевізору показували багатосерійний серіал «майстер» — кіношне бачення того, як виглядає ралійна і життєва кухня по-камазовськи. У готельному барі поцікавився у бармена, як йому кіно. Відповідь і засмутив, і порадував одночасно: «техніки і гонок замало показують, а вся ця любов-морква мене не чіпає. Хоча челни зняли добре”.

у “камаз-мастері” годують смачно і за такими цінами, яких в країні вже ніде не знайти.

На ранок потрапив туди, де мобільні телефони можна заряджати без електрики — настільки кожен метр полігону енергетично заряджений всеосяжною любов’ю до техніки. І до людей, які її проектують, будують, «вчать» їздити, а також ремонтувати, якщо щось піде не так. Таких» не так ” в історії команди не дуже багато, але є. Досить згадати, як андрій каргінов на “дакарі” 2013 року 17 кілометрів останнього етапу проїхав на трьох колесах і примудрився не дати завоювати третє місце жерару де рою. Такий же трюк є в активі айрата мардєєва. На ралі “шовковий шлях” минулих років йому теж довелося гнати до фінішу на тимчасово триколісній вантажівці. Ось і думай, чого тут більше-азарту або твердого розрахунку на те, що техніка витримає.

І минулого року, і зараз для спілкування з пресою команда делегувала айрата та андрія. Роком раніше, коли країна тільки-тільки відійшла від перших підступних обмежень, айрат з майже хлоп’ячим запалом розповідав, як сумував за своїм бойовим камазом. Як радів, коли почалися тренування до “дакару-2021” не на симуляторах, а наживо. Нагадаю, що гонка цього року принесла в скарбничку команди 18‑ту перемогу, а айрат мардєєв зі своїм екіпажем, бортовий номер 509, прийшов третім, пропустивши вперед тільки товаришів по команді.

Але повернемося до нинішнього “шовкового шляху”. Традиційно гонщики, перш ніж їм почнуть ставити каверзні питання, катають по домашньому полігону працівників мас-медіа. Як то кажуть, цілком можливо, щоб ті зрозуміли і відчули, як виглядає гоночна траса з кабіни камаза. Машина під номером 505-та сама, на якій виступатиме айрат мардєєв разом зі штурманом дмитром свистуновим і механіком вадимом ахметовим. Для нього ця гонка буде першою міжнародною. За його плечима поки тільки російський ралі-рейд»золото кагана — 2021″.

камаз в рамках нинішнього “шовкового шляху” буде офіційним постачальником спецтранспорту: заправників палива для вертольотів, евакуаторів та інших спецавтомобілів.

Так як вантажівка бойової, айрат не стрибає на трампліні, він береже машину: «зараз ми більше працюємо з настройками всіх вузлів: мотора, коробки, підвісок. Останні “дакари»показали, що у всіх сили приблизно рівні, а перемагає той, хто стабільно їде і не ламається”. В ході ознайомчих заїздів він так душевно вів машину, немов керував не спортивним снарядом, а стандартним малотоннажником, хоча на прямих ділянках розганяв ралійний камаз під 140 км/год! так « “поворожили” з настройками підвіски знатно: машина йшла напрочуд м’яко. Навіть стало незрозуміло, для чого разом з гоночним шоломом треба було надягати на себе систему захисту шиї і голови. Все це стало в нагоді, варто було пересісти в машину, якою на полігоні керував дворазовий переможець» дакара ” андрій каргінов. На цій вантажівці едуард ніколаєв в 2019 році прийшов першим, а тепер цей апарат в запасі і виконує представницькі функції. На відміну від машини мардєєва, ця вантажівка справжній пересувний вібростенд — ось де доводиться триматися в кабіні руками і ногами.

гонщик айрат мардєєв:»нам важлива перемога, тому всі будуть працювати на той екіпаж, у якого в гонці справи будуть складатися найкращим чином”.

В ході гонки хлопці відпалюють на повну, і здається, що питання економії палива екіпаж зовсім не хвилює. Однак це не так. Запас палива на борту — впевненість в тому, що машина добереться до фінішу. За контроль рівня палива в баку гоночного камаза відповідає датчик lls 5 від компанії omnicomm. Без перебільшення, це один з головних елементів машини, що бере участь в ралі-рейді. Збір інформації для розрахунку витрати палива, миттєвого і в перерахунку на 100 км, — це вам не фунт родзинок! » омнікомівські ” датчики працюють за технологією fuelscan, яка дозволяє аналізувати фізичні характеристики рідини, і підлаштовуються під властивості вимірюваного палива, забезпечуючи точність показань до фантастичних 99,5 %. До слова, датчики lls 5 застосовуються і на»технічках”. У машинах тилового забезпечення їх також використовують в баках для води. Як відомо, на таких вантажівках розміщені не тільки запасні вузли і агрегати, необхідний інструмент, але і кухня, і, що важливо для гонщиків, душова кабіна.

датчики lls 5 застосовуються і на»технічках”. Тут вони потрібні для контролю рівня води в душовій кабіні.

На плечі андрія каргінова в день роботи з пресою лягло все навантаження за емоції і гарний настрій журналістів. Неодноразовий підкорювач “дакарів «прокотив нас»на всі гроші”. Зосереджений і флегматичний, андрій розплився в невеликій посмішці тільки в момент приземлення після трампліну. Я, хоча знав про стрибок і навіть готувався до нього, все одно прогавляв момент приземлення — добре, що свій сніданок обмежив чашкою кави. Мій вестибулярний апарат витримав, але приземлення на 8‑тонній гоночній машині дали масу самих різнопланових емоцій. І не тільки мені. Для гонщика вміння тримати себе у відмінній фізичній формі-це ще та праця.

Розмову про техніку продовжили в штаб-квартирі команди. Напередодні відповідальної гонки робота не припинялася ні на хвилину. Підтвердження тому-меню, де значився не тільки обід, але і полуденок. Раз вже торкнувся теми справжньої кухні, в “камаз-майстра” годують смачно, і за такими цінами, яких в країні вже ніде не знайти. Після обіду ми намагалися з’ясувати у заступника директора із зовнішніх зв’язків команди, в минулому легендарного штурмана, айдара бєляєва, що чутно про новий безкапотник. Написав про минуле і зрозумів, що зморозив дурість: бєляєв ще недавно, в 2018 році, ганявся і був штурманом у айрата мардєєва на ралі «шовковий шлях». У день спілкування з нами він більше говорив про те, що камаз в рамках нинішнього «шовкового шляху» буде офіційним постачальником спецтранспорту: заправників палива для вертольотів, евакуаторів та інших спецавтомобілів. Заглиблюватися в тему підготовки ралійних машин він не став, тому як секрет фірми.

гоночний вантажівка-сплав великої праці компаній, разом працюють на загальну перемогу команди.

Нагадаю, що в похід від омська до улан-батора вирушили як відомі вантажівки, на зразок камаза айрата мардєєва або газодизельного боліда під керуванням сергія купріянова, так і новинка: камаз-435091 з кабіною нового сімейства к5. У день відвідування команди машина була закрита щільним картоном. Відомо було лише те, що пілотувати його буде екіпаж тріумфатора нинішнього «дакара», дмитра сотникова. За словами директора команди “камаз-майстер” сергія савостіна, конструктори, розробляючи нову машину, намагалися тримати в голові всі ймовірні зміни в технічному регламенті fia для планованого з 2022 року вантажного заліку чемпіонату світу з позашляховим ралі. Такий техрегламент оновлюється раз в 5-7 років.

сергій савостін, директор команди:»у гонці дебютує вантажівка покоління к5, камаз-435091″.

На жаль, вже в ході змагань стало відомо, що через червоний рівень епідеміологічної небезпеки в ряді областей на території монголії виявили випадки бубонної чуми, і гонка пройде тільки по території росії. Ось що сказав з цього приводу дмитро сотников, його слова були опубліковані на офіційному порталі гонки в день зміни маршруту: «звичайно, ми засмучені через монголію, ми налаштувалися на боротьбу, хотілося машину спробувати на всіх типах покриття, особливо в піску, по бездоріжжю, але безпека понад усе, я підтримую організаторів. Добре, що ралі взагалі відбулося”. Однак думаю, що плани на командую гру, навіть з урахуванням такої форс-мажорної ситуації, у «камаз-майстра» як і раніше в силі. Напередодні гонки айрат мардєєв сказав важливі слова:” “шовковий шлях” — гонка складна, як і “дакар”. Нам важлива перемога, тому всі будуть працювати на той екіпаж, у якого в гонці справи будуть складатисяНайкращим чином. Між собою ми з’ясовуємо стосунки на етапах чемпіонату росії, а на таких складних гонках дотримуємося перевіреної схеми». Упевнений, що цієї стратегії команда залишилася вірна до фінішу.