Найбільші катастрофи кораблів в історії xx століття

Для сучасної людини подорож на кораблі є чимось цікавим і романтичним. Сучасні судна оснащені різноманітними електронними системами, які повинні зробити подорож по воді безпечним. Однак так було не завжди.

Історія знає безліч випадків, коли з різних причин просте морське подорож перетворювалося на величезну трагедію, в результаті якої загинула величезна кількість людей.

Незважаючи на те, що в хх столітті було безліч катастроф, які сталися з кораблями історія корабля «титанік» є однією з найвідоміших у всьому світі.

Британський корабель відправився в свій перший і останній рейс з міста саутгемптон. Однак дістатися до порту в місті нью-йорк йому не вдалося.

У ніч з 14 на 15 квітня 1912 року корабель зіткнувся з айсбергом. Через це в обшивці його корпусу утворилася велика діра. Всього за 2 години 40 хвилин корабель зник під водою. В результаті аварії корабля загинуло 1 тис. 496 людини.

Судно було введено в експлуатацію в 1907 році. Спочатку судно будувалося з розрахунком на те, що в разі початку бойових дій, воно буде переобладнано в крейсер. Однак згодом, уряд великобританії вирішив відмовитися від цієї ідеї. Причиною цього була досить значна витрата вугілля судна.

Корабель являв собою розкішний лайнер. Його єдиною метою було перевезення людей з великобританії в сша і назад. Однак незважаючи на те, що дане судно не належало до числа військових кораблів, затонуло воно через попадання торпеди.

На британському турбоході було зафарбовано назву. Також на кораблі був відсутній прапор будь-якої держави. Цілком можливо, що саме через це військові, які були на борту німецького підводного човна прийняли рішення атакувати британський корабель. Трагедія сталася 7 травня 1915 року. Німецька підкладка випустила торпеду, яка потрапила в правий борт корабля.

Судно зникло під водою всього за 18 хвилин. В результаті даної трагедії загинуло 1 тис. При тому, що на борту корабля в момент атаки німецької субмарини знаходилося 1 тис.

Десятипалубний круїзний корабель був спущений на воду в 1937 році. Спочатку корабель планували використовувати як плавучий будинок відпочинку, проте друга світова війна змінила призначення судна. Корабель використовувався як плавучий госпіталь, а також надалі на ньому розміщувалася казарма.

Затонуло судно в результаті торпедної атаки підводного човна срср, яка сталася 30 січня 1945 року. Атака підводного човна сталася недалеко від берегів польщі. В результаті трьох ударів торпед по корпусу корабля «вільгельм густлофф» загинуло 5 тис. Однак це офіційні дані. Згідно з неофіційною інформацією, в цілому в результаті торпедної атаки було вбито 9 тис. 985 осіб.

Пароплав “адмірал нахімов”, який довгий час перевозив пасажирів, спочатку мав зовсім іншу назву. Дане судно було побудовано в німецькому місті бремені, і спочатку називалося»берлін”. Воно затонуло після того, як підірвалося на міні в 1945 році.

Суднопідйомник був здійснений в 1947 році. Після цього корабель пройшов реставраційні роботи і був перейменований. Судно отримало назву “адмірал нахімов” і стало частиною пасажирського флоту срср.

У 1986 році, вночі з 31 серпня на 1 вересня пасажирський пароплав зіткнувся з суховантажем під назвою «петро васев». Всього через 8 хвилин після зіткнення двох кораблів судно “адмірал нахімов” сховалося під водою. На момент відплиття пасажирського пароплава на його борту перебувало 897 пасажирів і 346 членів екіпажу. В результаті зіткнення загинуло 423 людини.

Спочатку пасажирський пором «донья пас» називався «хімеюрі мару». Він був побудований в 1963 році в японії. Через 12 років своєї роботи судно було продано одному з операторів пасажирських перевезень філіппін.

У 1987 році, 20 грудня сталася катастрофа, що стала найбільшою, яка була зареєстрована в мирний час. Пором “донья пас «зіткнувся з танкером під назвою»вектор”.

В результаті зіткнення двох суден, у воду потрапили нафтопродукти, які згодом загорілися. За непідтвердженими даними, число людей, які в день трагедії були на поромі становило близько 4 тисяч. За офіційними ж даними, число жертв в результаті зіткнення двох суден склало 4 тис. 386 осіб.