Система електрообладнання автомобіля

Система запалювання та електричного пуску

Система запалювання слугує для створення струму високої напруги і розподілу його по циліндрах двигуна. При попаданні іскри в циліндри двигуна відбувається займання горючої суміші. Існує кілька систем запалювання:

– контактна система батарейного запалювання;

– контактно-транзисторна система запалювання;

– безконтактно-транзисторна система запалювання.

Контактна система батарейного запалювання.

Щоб створити іскровий розряд на електродах свічки потрібно подати струм високої напруги близько 15-30 тисяч вольт, тому, що струм низької напруги гази не проводять.

На сучасних автомобільних двигунах застосовують однопроводную систему з’єднання джерел струму. В якості другого провідника виступає корпус автомобіля.

Застосування однопроводной системи пояснюється тим, що зменшується кількість проводів, таку систему легше обслуговувати, і вона надійніша.

Негативні висновки всіх споживачів, висновки генератора і АКБ з’єднані з масою, а позитивні висновки ізолюються від маси.

За якістю ізоляції позитивних висновків необхідно постійно стежити, так як існує ймовірність виникнення короткого замикання.

Пристрій і робота контактної системи батарейного запалювання:

Контактна система батарейного запалювання включає акумуляторну батарею 17; котушку запалювання 12; переривач 5; конденсатор 6; розподільник імпульсів високої напруги 20; свічки запалювання 25; вимикач запалювання 28; амперметр 16.

Устройство системы зажигания

Переривач 5 має два контакти: один нерухомий 3, який з’єднується з масою і один рухливий 2, який розташовується на важелі 1, і з’єднується з первинною обмоткою 10, котушки запалювання за допомогою дроту 7. В переривнику встановлений валик з кулачком 4. При обертанні валика кулачок обертається і розмикає контакти. Джерелом електричного струму в контактній системі батарейного запалювання використовується генератор змінного струму.

При замиканні контактів переривника на первинну обмотку котушки запалювання надходить струм від акумуляторної батареї, при цьому навколо первинної обмотки створюється магнітне поле.

Ланцюг низької напруги: +АКБ 17, амперметр-16, вимикач запалювання-8, додатковий резистр-9, первинна обмотка-10, провід-7, рухливий контакт-2, не рухливий контакт-3, маса-18, негативний висновок АКБ-18.

Ланцюг високої напруги: вторинна обмотка котушки запалювання 11, провід високої напруги 14, подавительный резистор 21, електрод ротора 19, електрод кришки розподільника 20, провід 23, подавительный резистор 24, свічка запалювання 25, центральний електрод свічки запалювання, бічний електрод свічки запалювання, маса, вимикач ланцюга АКБ 18, негативний висновок АКБ 17, позитивний висновок АКБ, амперметр 16, вимикач запалювання 8, додатковий резистор 9, первинна обмотка котушки 10, вторинна обмотка котушки запалювання 12.

Безконтактна система запалювання

Безконтактна транзисторна система запалювання складається з:

датчика-розподільника (служить для керування комутатором, служить для розподілу імпульсів високої напруги до свічок запалювання, регулює кут випередження запалювання в залежності від частоти обертання колінчастого вала);

– котушки запалювання;

– комутатора запалювання;

– вібратора.

электрооборудование

Датчик-розподільник складається з:

1) корпусу (6) ;

2) вала 1 (встановлюється на ковзних підшипниках і приводиться в дію від розподільного валу) ;

3) ротора 5

4) датчика моменту іскроутворення;

5) магніт 13;

6) магнітопровід 10;

7) втулка 12 з гайкою і наполегливою шайбою.

Статор 4 датчика складається з:

– кільцевій обмотки 9

– восьмиполюсных пластин 8 і 14 магнітопровода;

– ізольованою пружинної клеми 2 для з’єднання з «+» обмотки;

– Другий кінець обмотки 9 кинуть на «масу».

бесконтактная система зажигания

У корпусі встановлений відцентровий регулятор 7 випередження запалювання, який з’єднаний з ротором датчика спеціальними виступами. Під час роботи двигуна при збільшенні частоти обертання колінчастого вала, а відповідно і валу розподільника важки відцентрового регулятора починають розходиться і повертають ротор датчика на необхідний кут з напрямом обертання вала. У підсумку керуючий імпульс напруги подається на вхід транзисторного комутатора раніше ніж потрібно, що і забезпечує необхідне нам випередження запалювання.

Якщо у вас проблеми з запалюванням треба приділити увагу ремонту трамблера. Якщо ви не хочете їхати в автосервіс почитайте як відремонтувати трамблер самому.

2