Nissan Patrol змінив «орієнтацію»

Позашляховик під ім’ям Patrol був запропонований концерном Nissan в далекі післявоєнні роки в якості технічного оснащення підрозділів армії та поліції. По суті це був аналог американського Willys.

Зростаюча в ті роки, мода на позашляховики, простота і надійність автомобіля швидко завоювали йому популярність.

Грунтовної реконструкції автомобіль піддався лише на початку шістдесятих років. На зміну ресорам прийшли амортизатори і більш потужний двигун. Підвищення жорсткості кузова було вироблено за рахунок відходу від бездверной конструкції. Тоді ж було прийнято рішення відмовитися і від брезентового тенту на користь металу. Незабаром з’явилися модифікації позашляховика для медиків, пожежників і рятувальників.

Nissan Patrol почав набувати схожі риси зі своїм нинішнім виглядом тільки в 1979 році. Приблизно в ці ж роки він і був пущений і у вільний продаж. Популярність позашляховика в Японії перевищила тоді все найоптимістичніші очікування виробника і вже через рік, істотно модернізований, автомобіль з’явився у всій своїй красі на Паризькому автосалоні. Від військового і поліцейського варіантів відмінності громадянського «Patrol» складали: укорочена база і дизель потужністю всього 95 л.с.

З 1984 року Nissan Patrol відкриває спортивну сторінку свого життя. Почалася ера численних перемог у всіляких ралі і пробігах. Йшли роки, і з ними мінявся флагман Nissan. Позашляховик набував нові, більш потужні двигуни, постійно дорожчав і наближався до статусу розкішного інтер’єр його салону. На ці роки припадає і винесення його виробництва за межі Японії – в Іспанію, Іран та інші країни.

У 1998 році ознаменувався виходом у світ серії Y61, – яка і до цього дня вважається найвдалішою в біографії Patrol.

З повним правом цей ниссановский семимісцевий автомобіль сьогодні претендує на звання самого серйозного, якщо не сказати розкішного автомобіля. Напевно, тому прем’єра його останньої модифікації відбулася в країні, де розкіш є частиною іміджу – в Арабських Еміратах.

Сьогоднішній Patrol сьомого покоління – мало чим схожий зі своїми навіть близькими попередниками. Його плавні форми кілька наблизили ніссановськой фаворита до Ленд Крузер 200. Комфортом в салоні тепер оточений кожен з тих, що сидять на всіх трьох рядах крісел. Шкіра, дерево, стильні вставки з металу – не залишають сумнівів, що тут все – до найдрібнішої деталі просто зобов’язана сподобається. У продовження опису салону не можна не згадати дорогі крісла, шкіряне кермо. Мікроклімат створює чотирьохзонний клімат-контроль.

Предметом гордості нового Patrol можна рахувати і аудіосистему класу «преміум», тринадцять динаміків, які пестять слух дуже близьким до ідеалу звуком. Тут, безумовно, багато місця. Пасажирам другого ряду навряд чи вдасться потривожити колінами сидять попереду. Не зазнають дискомфорт пасажири і на третьому ряду крісел.

Оновлений зовнішній вигляд, додавання шику всередині автомобіля – хоча і відносяться до особливостей і відмінних рис останньої версії, але не це головне. Nissan Patrol змінив «орієнтацію» і добровільно викреслив себе з професійних позашляховиків. Вияснять точніше – легендарний позашляховик зразка 2012 року придбав статус паркетника. Однак дана маніпуляція анітрохи не збентежила багаторазового переможця найскладніших світових ралі.

При більш ніж п’ятиметрової довжині (5140 мм) він займає майже два метри проїжджої частини дороги (1955мм) і підноситься над нею на 1938 мм. При цьому – 400 кінських сил восьмициліндрового двигуна об’ємом 5552 куб. см здатні розігнати Nissan Patrol до 100 кілометрів на годину всього за 6,6 с. На автобані він легко примушує стрілку спідометра піти за позначку 210 км / год, витрачаючи при цьому, майже 15 літрів палива на сто кілометрів шляху. Столітровий бензобак позашляховика намагається зробити максимально рідкісними відвідування АЗС. Втім, з паспортними 20,6, а на ділі – 25-26 літрами на сто кілометрів пробігу в межах міста – це йому не дуже вдається.

У тандемі із силовим агрегатом працює семідіапазонний автомат, що має можливість довіряти управління трансмісією рукам водія.

Нововведення з’явилися і в підвісці автомобіля. Їй тепер управляє новітня система HBMC. Її функції – припинити небажані поперечні крени при маневрах на трасі і тим самим забезпечити максимальну стійкість. У зоні відповідальності системи і забезпечення комфорту та безпеки там, де асфальт закінчується. Тут же з 2012 року встановлюється перероблена система повного приводу з можливістю вибору оптимального варіанту в залежності від якості дорожнього покриття. До речі, щоб не знаходилося під колесами авто – камінь, пісок чи сніг – шуми ззовні не мають шансів проникнути всередину автомобіля. Причина цього криється у відмінній шумоізоляції. Лише при граничних оборотах в салоні чутно роботу двигуна.

В Patrol зовсім не відчувається швидкість, і тому тільки постійний контроль стрілки спідометра може уберегти водія від порушення ПДД. Для зручності водія – в автомобілі передбачена система допомоги при русі на спусках і підйомах. Тут же і такі корисні речі, як контроль тиску повітря в шинах, відеокамери, електропривод п’ятої двері та багато іншого, що перетворює будь-яку поїздку на цьому автомобілі в задоволення. А за це, як відомо, доводиться платити.

Мінімальна комплектація Nissan Patrol на сьогодні стоїть 92 000 доларів. Гроші, прямо скажемо – чималі. Якщо це хто і вважає за непрямий недолік, то тільки не ті, автомобілісти, яким одного разу пощастило сісти за кермо цього автомобіля.