Секрет при перевзуванні – він продовжить життя шинам

Під час одного з наших шинних тестів експерти михайло колодочкін і олексій ревін з’ясували, що все (абсолютно все!) штатні манометри компресорів показують невірні значення!

Зразковий манометр, з’єднаний з працюючим компресором, показує 2,0 бару, але як тільки електродвигун зупиняється, тиск падає до 1,8 бару. Підключаємо зразковий манометр безпосередньо до вентиля — те ж саме значення.

Чому ж шина виявляється недокачанной? дослідним шляхом ми з’ясували, що близько 0,2 бару втрачається при подоланні вузького каналу в золотнику.

чим більше прохідний перетин наконечника, тим похибка менше. Але будь-який наконечник потребує хорошого контакту з вентилем.

Коли компресор вимикається, витрата повітря стає рівним нулю, і тиск у всій системі вирівнюється — тоді можна оцінити похибку манометра компресора. Маючи на увазі це, накачуємо колесо за простими правилами.

Як правильно накачати колесо

  1. правильно під’єднати наконечник до вентиля. Потрібно забезпечити максимально щільне надягання (навертання) наконечника.
  2. накачати колесо з невеликим запасом в 0,2 – 0,3 бару.
  3. виміряти тиск точним (не тим, що вбудований в компресор) манометром безпосередньо на колесі.
  4. привести тиск в норму, стравивши з шини зайве повітря.

Так, до слова, робили ще наші діди.

майте на увазі, що тривала їзда на недокачаних шинах призводить до прискореного зносу бічних частин протектора.

Рекомендований тиск в колесах для різних умов експлуатації зазвичай вказано на спеціальній наклейці, яка розташована на середній стійці кузова або в передній частині отвору водійських дверей.