Діагностика двигуна автомобіля

Діагностика двигуна автомобіля

Для початку, треба ознайомитися з пристроєм двигуна, системами живлення, змащення, охолодження і запалювання карбюраторних двигунів. Вивчити сполучення і деталі, що роблять вплив на робочі параметри двигуна. Навчитися визначати структурні параметри кривошипно-шатунного, газорозподільного механізмів і систем двигуна різного технічного стану. Вивчити способи регулювання сполучень двигуна і його систем. Навчитися визначати місця і способи приєднання діагностичних засобів до двигуна і його систем. Мати уявлення про характер зміни структурних параметрів двигуна.

Діагностика двигуна сучасного автомобіля складається з наступних етапів:

  • Діагностика КШМ двигуна автомобіля;
  • Діагностика ГРМ двигуна автомобіля;
  • Діагностика паливної системи автомобіля;
  • Діагностика карбюратора автомобіля;
  • Діагностика системи живлення двигуна автомобіля;
  • Діагностика системи охолодження двигуна;
  • Діагностика системи змащення двигуна;
  • Діагностика системи запалювання двигуна.
  • Технічний стан двигуна, самого складного і важливого агрегату, що справляє найбільш істотний вплив на експлуатаційні якості автомобіля — продуктивність, економічність, швидкість руху, готовність до руху, вміст шкідливих речовин у відпрацьованих газах.

    Перелік основних несправностей двигуна допоможе вам при діагностуванні сучасного автомобіля.

    Несправності

    Ознаки

    Причини

    Зниження потужності двигуна

    Двигун під навантаженням не розвиває оберти, сильно димить, не має приємістістю.

    Знос деталей циліндропоршневої групи, перебої в системі запалювання, несправності в системі харчуванні, утворення нагару в камері згоряння, відкладення в системах впуску живлення і охолодження, порушення роботи газорозподільного механізму, пошкодження прокладки голівки блоку циліндрів.

    Підвищений витрата моторного масла

    Витік масла через сальники колінчатого вала, нещільність у з’єднаннях з піддоном картера, клапанної коробки з кришками, розподільних шестерень, порушення щільності з’єднання паливного насоса до блоку двигуна, масляних трубопроводів, знос або поломка поршневих кілець і канавок в поршні, закоксовування прорізів у маслозйомних поршневих кільцях, знос циліндрів, утворення задирів або подряпин на їх поверхні, підвищений тиск в картері з-за великого пропуску газів і несправностей в системі вентиляції картера.

    Підвищений витрата палива

    Знос циліндропоршневої групи, несправності в системах живлення і запалювання.

    Великий зазор між клапанами і штовхачами

    Стукоти в двигуні під час роботи

    Порушення регулювання зазору між стержнем клапана і штовхачем (коромислом).

    Зношування корінних і шатунних підшипників, поршневих пальців і втулок

    Збільшений зазор між підшипниками і шийками колінчастого вала, знос розподільних шестерень, збільшені зазори між циліндром і поршнем, між бобишках поршня і поршневим пальцем, знос підшипників розподільного вала, а також ранній момент займання суміші, що викликає детонаційне (вибухове) згоряння робочої суміші.

    Низький тиск масла

    Збільшений зазор в підшипниках колінчастого вала, недолік олії або зниження його в’язкості, перегрів двигуна і масла, несправності масляного насоса, порушення регулювання редукційного клапана масляного насоса.

    Наявність води в піддоні картера двигуна

    Перебої в роботі двигуна при справній роботі систем живлення і запалювання.

    Несправність прокладки головки блоку циліндрів, слабке затягування болтів і гайок шпильок кріплення головки блоку циліндрів, тріщини в блоці циліндрів і головки блока.

    2